Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Kerem Dinç Altın Destekçi
02 Ocak 2018, Salı 16:10 · 645 Okunma
2018 Küresel Ekonomik Kriz Kehanetleri - Sözümoki

2018 Küresel Ekonomik Kriz Kehanetleri

Karanlıklarda konuşulanların gün ışığında yaşandığı günümüz küresel dizayn algoritmalarının 2018 küresel ekonomik kriz kehanetlerinin aslında pekte kehanet olmadığı anlaşılıyor. Birazdan konu ile ilgili olarak yapacağımız açıklamalar birçok kişiyi şaşırtacaktır ve bu açıklamaların ardından aslında neyin kastedildiği daha iyi anlaşılacaktır. Peki, nedir bu karanlıklarda konuşulanlar önce kısaca buna değinelim. Dünya tarihi aslında hiç değişmedi biliyor musunuz? Daha doğrusu tarihi süreçte hep bir takım hareketlilikler yaşandı fakat insan düşüncesi ne kadar ilerlemiş olsa da zihinlerde hep o arayış var oldu. Hep nereden geldik? Nasıl geldik? Nereye gideceğiz? Hepsinden önemlisi nelere sahip olmalıyız? Tarzındaki soruların arayışları belleklerdeki yerini on binlerce yıldır korudu.

İşte tüm bu soruların basit gibi görünmelerine rağmen aslında çok derin manalar ifade ettiği? Ve sorulara yanıt arayanların neler planladığı? Gibi takip eden sorular kafa karışıklıklarına yol açıyor. Tabi bu kafa karışıklıkları sadece olayı yaşayanlar üzerinde etkisini gösterdiğinden miyarlarca insan farkında olmadığı tehlikeli bir sürecin başladığından habersizce yaşantısına devam ediyor. Aslında konunun uzmanları tarafından çoktan tahlil edilen bir takım senaryoların çeşitli algoritmalardan meydana geldiği dikkatli gözlerin editlemesi ile ortaya çıkan bir gerçeklik. İlk etapta belki yazar neler saçmalamış diyebilirsiniz. Fakat şu satıra kadar sabredenler birazdan din, siyaset, savaş teorileri, para ve finans eksenli ilişkilerin nasıl şekillendiğini ve bir bütün halinde nasıl hareket ettiğini gözlemleme şansına sahip olacaklar.

2018 in Gelişi 2017 den Belli Olur

Bizim geleneğimizde şöyle bir atasözü vardır perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. Geleceği tahmin etmek veya bunun adına öngörüde diyebilirsiniz; 2017 yılının bitmesine az bir zaman kala iyice alevlenen ve 2018 yılında dünyayı nelerin beklediği? İle ilgili yapılan tüm derin analizler bu yılda neler yaşanacağı? Gibi meseleler şimdiden en çok konuşulan konular arasında. Aslında tahmin yeteneği güçlü kişilerin olayı şekillendiren güçlerin yansımalarını iyi analiz etmeleri demek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Peki, neden 2018 yılında bir dünya ekonomik krizi bekleniyor. İlerde değinmek kaydıyla bir parça ipucu verelim.

Dünyada ekonomiye yön veren bazı gruplar para politikaları üzerinden ülkeleri yönetmek gibi bir arayış içinde olduklarını çok bariz bir şekilde belli ediyorlar. Bunun doğal sonucu olarak paraya hükmedenin her şeye hükmedebileceği gibi bir senaryo ile kontrol etmek istedikleri ülkeleri manipüle ederek arzuladıkları tarzda bir dünya oluşturabilmenin gayreti içerisinde olduklarını saklama gereği de duymuyorlar.

Bunun doğal sonucu olarak beklenen dünya ekonomik krizinin insanlık tarihinde görülmemiş bir büyüklükte olacağı düşünülüyor. Tabi bu durum küresel ölçekte değerlendirildiğinde milyonlarca insanın işsiz kalması, dünyada açlığın artması ve hatta nükleer savaşların bile çıkma ihtimalini güçlendireceği düşünüldüğünde özellikle gelişmekte olan ülkelerin korkunç bir felaketle karşı karşıya olduğunu anlamak zor değil.

Küresel Dizayn 11 Eylül Saldırıları Sonrasında Hız Kesmeden Devam Ediyor

Şimdi hemen bir fantastik filmmi tanıtılacak? Diye düşünenler olabilir. Tabiî ki hayır. Çünkü tüm dengelerin bozulmasına neden olan 11 Eylül 2001 tarihinde meydana gelen ve ilk bakışta terör saldırısı izlenimi veren, fakat daha sonra üzerine ciltler halinde komplo teorilerinin yazıldığı meşhur ikiz kule saldırılarını hepiniz hatırlayacaksınızdır.

Sadece Amerikan tarihinin değil dünya tarihinin en büyük terör saldırısı olarak kayıtlara geçen bu mühim hadise aradan geçen 16 yıl boyunca birbirini takip eden zincirleme bir takım olayların varlığına rağmen unutulmuş gibi görünüyor. Fakat durum hiçte sanıldığı gibi değil ve küresel dizayn 11 eylül saldırıları sonrasında hız kesmeden devam ediyor. Dünyayı şekillendirmeye çalışanlar ki bu bağlamda ekonomiyi yönettiği düşünülen küresel sermaye gruplarının aşama aşama ortaya koydukları ve bunu bariz bir şekilde belli ettikleri bir senaryonun işleyişine şu an insanlık tanıklık ediyor.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
2020 Nisan ayında mutlaka yapacağın 3 şey?