Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
350 sene yaşayan kadın.(3yazi ) - Sözümoki
Selime Nikbin Platin Destekçi Platin Destekçi
04 Kasım 2019, Pazartesi 00:07 · 168 Okunma

350 sene yaşayan kadın.(3yazi )

Doktor hanım, dirseğini masaya dayamış, derin derin düşünüyordu. Sebahet kendi kendine; --Hanım uyuyor mu yoksa? dedi. Sebahet nihayet cesaret göstererek doktor hanıma yanaştı : --Mademki yemek yimedin. Hiç olmazsa kalk yatağına git istirahat etm
iyecek misiniz hanım? dedi.
Doktor hanım yerinden dik atıldı ve
Sebahet'e hayretle sual vermeye başladı. --Niye yer yüzünde bu kadar
ölen -öldüren var? ...İnsanı hayata getirmek, onu büyütmek uzun zaman gerekiyor, lakin öldürmek - bir anın içinde baş veriyor. Derler ki ilim öğrenmekte dünyada izzet, ahirette de
saadet vardır. İlim amelin imanıdir.
Sevgili peygamber efendimizin gelişi dünyanı aydınlığa çıkarttı. Onun gelişi ile Allah sevgisi ile kalb"lar nurlandıysa, niçin dünyanı bu kadar çamura batırıp, aydınlık içinde zulmet aktarıyoruz?
İnsanoğlu için en kutsal ibadet çalışmak, doğruluk ve insan sevgisi değil mi? Tecavüzlere meruz kalan yavrular, insan kafasını koyun kafası gibi uf da demeden kesenler ve başka çirkin işler yapan şerefsizlerin amelleri beni artık öldürdü, eritti. Artık bu haksızlıklara dayanamıyorum. Ben uzaklara gitmek istiyorum. Ele bir yere ki orda hayvanları göreceğim bir ada olsun, insanları yok!
Sebahet az kalmıştı ağlasın. Dili ağzı söz tutmuyordu.
--Bunda şaşılacak ne var? sadece yarın çıkıp gidiyorum bir uzak, lap uzak, insan ayağı demeymeyen bir adaya inşallah! dedi doktor hanım.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
  • selime nikbin
    selime nikbin Platin Destekçi Platin Destekçi devamı yarın yazarım inşallah.
    04 Kasım 2019, Pazartesi 00:12
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Bir kamyonetin var ve arkasına yazı yazdıracaksın, ne yazdırırdın?