Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Selime Nikbin Platin Destekçi
24 Şubat 2020, Pazartesi 21:55 · 79 Okunma
350 sene yaşayan kadın. ( 7ci yazı ) - Sözümoki

350 sene yaşayan kadın.
( 7-ci yazı )

-Niye armut ağacı? Verdiği sorudan kendi utandı.
-Ya bana bak ya, sanki ölmüşüm, cennetin ortasındayım. Cennet ağaçları bulmak istiyorum. Yazıklar olsun sana doktor hanım. Sen kendine o kadar yemin misin ki cennet mekan ehlinden olacaksın? Tövbe estağfurullah!
-Doğrusunu bilen sensin ya Rabbim! Bu önündeki biçare, zavallı kulunu bağışla; söyledi doktor hanım.
Ağacın gölgesinde oturdu ruhu ve bedeni yorgunluk ve ezginlige kaplayan düşüncelerden kurtulmak için başını kaldırdı ve ağaca baktı. Düz 5 tane armut vardı ağacda. Birini sabah sabah, birisini de öylen ve birisini de akşam yiyeceğim düşündü.
--Pekala, pekala, doktor hanım ,
pekala. ..diye kekeledi. Memnun ve minnettar bir sesiyle; "Ah güzel Allahım!
Ah canım Allahım! Ah merhamet sahibim! "diye söyleniyordu doktor hanım.
***** ***** ******* ******
Abdestini aldı namazını kıldı bol bol zikirlerini yaptı ve yavaşça bir armut derdi, yerin altından akarak gelen buz gibi çeşmede yıkadı ve ağzına apardi.
Armut o kadar yumuşak, o kadar şireli idi ki o kadar lezzetli idi ki çocuk vaktlari ,babasıyla 3 tane armut ağacı ekmisti .Şimdi tıpkı o armutların dadini
hissediyordu. Babasının yetiştirdiği o armutlar bitib tukenmirdi. Köye şehirlerden gelen misafirlere çanta çanta pay gönderiyordusa da bitmek bilmiyordu. Hele babasının ektiği ceviz ağaçların mehsulundan en azından yüz kişiye pay gönderiyordu. Anası yoğurt, süt koyulmuş çantanı vererek derdi; güzel kızım ele apar ki sınamasın, dağılmasın. Şehirden gelibler ağızları dada gelsin. Onda balaca idi bu sözleri anlamazdı .İller sonra bildi ki he köyde her bir şey doğal olduğu için lezzetli olurmuş da.
devamı var. ..

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?