Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Selime Nikbin Platin Destekçi
25 Şubat 2020, Salı 22:35 · 78 Okunma
350 sene yaşayan kadın. ( 8ci yazı ) - Sözümoki

350 sene yaşayan kadın.
( 8-ci yazı )

Doktor hanım huzurun bulunduğu bu yerde mutluluklar içinde iken senelerin nasıl hızlıca geçtiğinin farkında bile olmadı. Lakin şiddetli bir korku, bütün benliğini bir alev gibi sardı. "İşte bu korkuyu nerden buldun acaba "ve yahut ben neden korkuyorum? " düşündü kalbinde doktor hanım.
- Bilebilir miyim acaba bu korkunun neden ibaret olduğunu? sordu kendinden. Düşündü ve gece gördüğü rüyanı hatırlamak zorunda kaldı.Evet, aynen öyle ,benim bu gün misafirim olacaktır diye konuştu kendi kendine. Çünkü bilirdi ki rüyalar gerçek realliklardan doğulur, bazende heyecandan beynin tezahürüdür.
Evet bu günüm çok ağır olacak benim için. Allah hayırlısını versin inşallah söyledi :doktor hanım!
**********************
- Hoş geldin baba!
Babası perişan bir vaziyette kızını öptü,
kokladı bağrına bastı, uzun uzadı sarıldı.
-Babacım neden bu kadar pişmanlık var halinde ya? sordu babasından.
-Sana göre, senin yaptığına bak kendine
gelmek fikrin yok mu hayla? dedi babası.
Bak kızım, sevgisiz bir hayat, erken ölünmüş bir hayattır.
-Baba, şimdi bu ne demek olduğunu anlat bana. Ya benim tükenmeyen bir sevgim var Allahıma. Allah kendi şahit bu sevgime ya.
-Kızım Allahı hepimiz seviyoruz. İbadetlerimizi de bütün Müslümanların borcudur yapmak. Allah sana o başarılı olmak nasip etti.Sana güçlü olmak nasip etti. İlmin sırlarına sahip oldun. Senin yaptığın ne oldu bes? İnsanlardan nefret eder mi senin gibi birisi? İnsanlara gerek olduğun bir halde, sen onları attın geldin buraya. Sen onlardan yüz çevirip gelenden, kaç seneler boşuna yaşadın. "İnsanlara faydası olmayanı ölülerden say getsin" demiş imam Ali efendimiz!
Kızım : senden zeki, anlayışlı, hisli,iradesine hakim, hayırsever ve açık fikirli bir insan yapmaya çalışıyorduk annenle beraber. Ne oldu bu kadar seneler insanlara olan nefretini silmedi mi acaba? Hemen dön geri onların sene ihtiyaçları var.
*********
devamı var

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?