Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Afrikadaki çocuk! - Sözümoki

Afrikadaki çocuk!

Afrika Togo'da Emmanuel adında bir çocuk dünyaya gelir, zaman içerisinde büyüyen Emmanuel yıllar geçtikte ailesinin beklentisi üzerine yürümesi beklenmektedir ancak Emmanuel aradan 4 koca yıl geçmesine rağmen hâlâ yürüyememiştir. Ailesi bu duruma çok üzülür ve ne yapacaklarını düşünürlerken doktora gitmenin en mantıklısı olacaklarına karar verirler.

Annesi Emmanuel'i doktora götürür ama doktor çaresi olmadığını söylüyor ve dua etmekten başka yapabilecek birşey olmadığını söylüyor. Emmanuel'in annesi bu sefer onu Gana'daki doktorlara götürüyor, bu doktorlarda aynı şeyi söylüyorlar.

Anne çaresiz bir şekilde çocuğunu kucağına alıp kilisenin yolunu tutuyor ve kilisede rahip ona yedi gün boyunca dua etmesi gerektiğini ve inancını yitirmemesi gerektiğini söylüyor.

Kadın çaresiz bir şekilde yedi gün dua ediyor kilisede. Yedinci gün, bir pazar günü. Kilisenin önünde top oynayan çocuklardan biri topa abanıyor, top kilisenin kapısından içeri giriyor. Dua eden kadının dizinin dibinde oturan çocuk, topu görünce ayağa kalkıyor ve topa doğru yürümeye başlıyor.

Hayatında ilk adımlarını atıyor Emmanuel. 21 yıl sonra çocuk bunu anlatırken "Biliyorum inanılmaz gibi geliyor ama doğru. Futbol benim kaderimmiş" diyor. Bu çocuk, çocuğumuzn bildiği Togo milli takım oyuncusu Emmanuel Adebayor.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Diğer hikayeler;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Evinde yılan besleyenler hakkında ne düşünüyorsun?
Sözümoki © 2018 - V.8