Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
08 Şubat 2018, Perşembe 00:07 · 320 Okunma
Aldatıldığını Öğrenen Kişi Ne Yapmalı! - Sözümoki

Aldatıldığını Öğrenen Kişi Ne Yapmalı!

Her aşk büyük beklentiler ve heyecanlarla başlar. Tatlı günler, güzel cümleler ve uçsuz bucaksız duygular birbiri ardına sıralanır. Ama karanlık bulutlar çöktüğünde işler pek de umulduğu kadar güzel devam etmez. Ayrılık bazen çirkin bir aldatma ile sonuçlanır. Aldatılan kişiler ise hem ayrılığın hem de üçüncü şahsın varlığı sebebiyle bunalıma sürüklenir. Oysa ki yapılması gerekenler sandığınızdan daha kolay.

Günümüzde aldatma oranı özellikle evliliklerde artış göstermeye başladı. Ancak bu durumun boşanma oranlarına aynı şekilde yansıdığı söylenemez. Çünkü aldatan tarafla ilgili bir istatistik çıkarıldığında, bunu yapanın çoğunlukla erkekler olduğu gözlemleniyor. Kadınlar ise aldatıldıklarında ne yapacaklarını bilemiyor. Bazen maddi yetersizlikler bazen çocuk ve bazen de farklı faktörler gereği susmak zorunda kalıyor. Erkekler için de durum pek farklı değil. Sevgiliyken ya da evlilik ilişkisinde aldatmayla karşı karşıya kalan erkek büyük bir açmazın içine düşüyor. Egosu, duyguları ve sevdiği insan arasında çalkalanan zihni kendine gelmek için çabalayıp duruyor.

Aldatılan kişiler hata arama sürecini sonlandırmalı. Çünkü aldatan insanın haklı ya da haksız olmasının şu aşamada hiçbir önemi yok. Mühim olan ilişkideki saygı unsurunun kaybedilmiş olması. İkinci yapılması gereken ise herkesi aynı kefede değerlendirmemek. Affetmenin bir sonraki hataya davetiye çıkarabileceğini söylemek mümkün. Fakat insan söz konusu olduğunda karmaşık bir süreçle karşı karşıyayız. Her şey değişebilir ve mutlu bir ilişkiye de dönülebilir. Burada tamamen karşınızdaki kişinin düşüncelerini berrak bir şekilde görmeniz önem taşıyor. Yani affetmek için affetmek, yapabileceğiniz en büyük hata. Mühim olan pişmanlık varsa onu doğru biçimde okumak.

Evlilikte aldatma söz konusuysa aldatılan taraf yasal haklarını iyice öğrenmeli. İşin içine çocuk da dahil olmuşsa ayrılık sürecinin hukuki boyutu önem taşır. Bu süreçte adımlarınızı gözden geçirmeli ve özellikle çocuğun menfaatine olacak şekilde ilerlemelisiniz. Geri çekilip ilişkiye uzaktan farklı bir bakış açısıyla bakmak da yine sizin yararınıza olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;

Soru - Yanıt

Poly Poly
gerçekten polyanna gibi misin? ←sorusunu yanıtlayan : Poly Poly
Dicle COŞKUN
Şenay  Ordu
Mevlana şair yalnız. ←sorusunu yanıtlayan : Şenay Ordu
Yağmur Pkcn
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Yağmur Pkcn
Gaye Erkan
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Gaye Erkan
Karikatür (Günün Karikatürü)
Dinazor denilince ilk aklına gelen şey?
Sözümoki © 2018 - V.8