Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Alice Harikalar Diyarında Sendromu 🎪🎠🎡🌠 - Sözümoki
26 Eylül 2020, Cumartesi 01:17 · 92 Okunma

Alice Harikalar Diyarında Sendromu 🎪🎠🎡🌠

İsmi ve özellikleri son derece ilgi çekici olmasının yanısıra hasta kişi için yaşamı derinden etkileyen çok ciddi bir hastalık.
Bir gün aynaya baktığınızda ellerinizin inanılmaz büyük olduğunu , kafanızın kocaman bir balona benzediğini düşünün. 😊 Ayaklarınız sizden çok çok büyük önden önden gidiyorlar.

Kocaman bir duvar saati yelkovana oturup onunla birlikte turlayacaksınız sanki.Tavanın ve yerlerin boyutunu doğru algılayamıyor , dokunma duygunuzda sorunlar yaşadığınız için sanki yere basmıyor da yumuşak pamuklarda geziyorsunuz.Son derece güzel "başka ne isterim?" gibi gelebilir bu size. 😊 Fakat bu sizin gerçeğiniz olmaya başladığında çok ürkütücü olmalı.

Gaipten sesler duyabilirsiniz.Zaman algınız yoktur , sürât kavramınız yoktur.Normal bir yaşam için gerekli olan pek çok şeyden uzak bir yaşam sürersiniz.
Sendrom , beyin ve gözler arasında sinyallerin tam ve doğru çalışmamasından kaynaklı bir nörolojik rahatsızlıktır.Gözlere sağlık kontrolü yapmak gereklidir çünkü rahatsızlığın sonucunda gözlerde görüş bozuklukları ortaya çıkmaktadır.Hasta halüsinasyonlar gördüğünü düşünürek korkuya kapılır.Kapılmamak mümkün mü ? 😊
Migren belirtileri belirgin bir semptomdur.Migren ve psikoaktif ilaçların sık kullanımı sebebiyet verebilir.Epstein Barr Virüsü'nün ilk semptomları arasında görülebiliyor.Belirli bir gruba özel gelişmiyor , küçük yaşlarda daha yaygın.
Henüz bir tedavi bulunamamış.Hastalık hakkında çok az şey biliniyor.Dinlenmek fayda sağlıyormuş.Belirli bir tedavisi bulunmadığı için uzmanlar bu belirtelere sahip danışmanları için internet üzerinden destek gruplarına katılmayı öneriyor.
Semptomlara zamanla alışıldığı hatta bu garip yanılsamaları özlediğini bile söyleyenler var.
Masal diyarında yaşıyor gibi.

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Üniversitelerde ne eksik?