Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
ARABA YOLCULUKLARI HATA YAPMAK, HATALARI KABULLENMEK - Sözümoki
07 Mayıs 2020, Perşembe 14:08 · 415 Okunma

ARABA YOLCULUKLARI - HATA YAPMAK, HATALARI KABULLENMEK
Merhaba yolculuk nereye?
- bilinmeze, bakmayın koltukta oturduğuma arabayı kalbim sürüyor....

Bu aralar koca bir bilinmezlik içerisindeyim. Duygu ve mantığın yine çeliştiği bu dönemlerde yazmak sahiden can kurtaran görevi görüyor. Bir hayat nasıl yaşanır diye arayışlar içerisine girdim. Bunun neticesinde hata yaparak sonucuna vardım. Ve sahiden uzun süre sonra ilk defa yanılmadığımı gördüm. Bizi ileriye taşıyan şey yaptığımız doğrular değil, yapmaktan kaçındığımız yanlışlar veya kaçındığımız yanlışlar değil, bizzat yaptığımız yanlışlar oluyor.

Yaptığın hatayı kabullenebiliyorsan ne mutlu bir adım öndesin, yaptığın hatayı kabullenip bir daha tekrar etmiyorsan bir müjdeli haber daha artık iki adım öndesin. Hatalar, onları kabullenene kadar hata olarak kalırlar. Buradan şunu çıkartmak gerek, ne kadar geçmişiniz ile barışıksanız o kadar sıkıntısız bir gelecek var önünüzde.

Peki hataları nasıl kabulleneceğim diye sorarsınız şimdi? Haklısınız da sormakta. Bir şeyin hata olduğunu bilmek tamamen o olaya baktığınız açı, baktığınız pencereden kaynaklanır. Örneğin düşmek can yakar . Acı tarafından bakarsanız hatadır çünkü can yakan her şey hatadır, bu genel olarak böyledir. Ancak düşmenin can yakıcı olduğunu bilip daha dikkatli hareket etmek.... İşte bunu bilmek az önceki hatayı ortadan kaldırır. Artık hata yoktur.

İlişkide yanlış insanla uzun süreli bir birlikteliğiniz olabilir, fakat "yanlış" kelimesi bariz değildir. Uzun süren her şey ne kadar ayrılıkla sonuçlansa da içerisinde doğru bir şeyler taşır. Aslında özünde herkes iyidir, ancak nitekim insanlar özünü dahi unutmuş durumdalar.

Sevmediğiniz bir işte yıllarca çalışabilirsiniz... Bu açıdan bakarsanız bu bir hatadır ancak sevmediğiniz iş sayesinde sevdiğiniz işleri bulabildiğinizde "sevmediğiniz iş" size bu konuda aracı olan en temel unsur olur.

Kısaca hayat çeşitli manzaralardan oluşur yani nasıl bakarsanız öyle görürsünüz, kısaca özgürsünüz...

Dur kalbim sağda inecek var...
- Teşekkürler


İNSTAGRAM

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Hangisi seni daha çok etkiler; varlığın bilimsel açıklamasının olması mı? Olmaması mı? Neden?