Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
18 Mayıs 2018, Cuma 11:36 · 567 Okunma
Aşkın Süresini Uzatmanın Sırları - Sözümoki

Aşkın Süresini Uzatmanın Sırları

Aşka rastlamak ya da kapılmak insanın elinde değil ama bir kez aşık olunca da, onu hiç bitmeyecek bir sevgiye dönüştürmek istiyor herkes. Tükenmesinden korkulan duygulara sıkıca sarılmak mümkün. Bir de aşkın süresini uzatma sırları var. Ufak tefek püf noktaları sayesinde daha uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Bahar geldi, doğa uyanıyor ve belki de aşıksınız ya da aşık olacaksınız. O aşkı sonsuz kılmanın sırları neler?

-Aşkın sarsıcı bir duygu olduğunu kabullenin. Edebiyat, resim, sinema, tıp ve daha pek çok alan aşkın doğasını algılamak için çabalıyor. Elle tutulmayıp gözle görülmeyen bir duygu bünyenizi ele geçiriyor. Derin bir nefes alın. Midenizde uçuşan kelebeklerden ürkmemeyi keşfedin. Bu kompleks ve sarsıcı duygunun size iyi geleceği fikrine yoğunlaşın. Endişeler içinizi yiyip bitiren bir kurt gibidir. Bu endişeleri rafa kaldırın ve kendinizi sevmenin akışına bırakın.

- Sıcak dokunuşlar aşka büyük etki ediyor. Hiç beklemediği anda ona sarılın. Üzgün olduğunu hissettiğinizde omzuna dokunun. Bazen sevmek için yanağını okşayın. Uzmanlara göre aşkın ilk 40 günü en yoğun geçen dönem. Bu heyecanın yerini diğer hiçbir evre tutmuyor. Aşkınızı uzun soluklu kılmak için partnerinizi olduğu gibi sevmeyi öğrenin. Sarılmanın gücünü ihmal etmeyin.

- Sürprizlerden ilham alın. Ansızın gelen hediyeleri kim sevmez? Onu şaşırtmaktan vazgeçmeyin. Bazen çat kapı karşısında belirin, bazen de penceresine balonlar yükseltin. Sürprizin boyutunu değil niteliğini önemseyin. Ona gönderdiğiniz bir adet çiçek bile sevginin ve en önemlisi de saygının ifadesidir. Onun için özel olan her şeye kıymet verin. Ortak yönlerinizden hoşlanırken bireyselliğinizi kaybetmemeye özen gösterin. Birlikte olmak kendi benliğinizin kaybolması değil, ikinin bir olarak daha da güçlenmesidir.

#aşk #ilişki #mutluluğunformülü #pratikbilgiler #sevgi #sevgili #mutluluğunsırları

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Masaüstü bilgisayar mı? Laptop mu? Neden?