Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
04 Şubat 2018, Pazar 22:28 · 67 Okunma
Başarı Kendimizi yüksek yerlerde görmemiz ve başka insanla - Sözümoki

Başarı

Kendimizi yüksek yerlerde görmemiz ve başka insanlara muhtaç kalmamak için çok çalışmamız gerekmektedir.
Küçük yaşta başlıyoruz aslında hayatımızı şekillendirmeye. En güzel yerlere gelebilmek için bir sürü sınavla mücadele etmekteyiz. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite bunlar okundukları gibi kolay olamayan şeylerdir. Hep bir çaba, hep bir sıkıntı ve stresle büyüyoruz. Boyumuzdan büyük zorluklarla karşılaşıyoruz ve her bir zorlukta yeni şeyler öğreniyoruz. Ama hayatımızı tam olarak şekillendirdiğimiz de bu zorlukların her birine değecek.
Eğer en güzel şeyleri istiyorsak en iyi ve en doğru şekilde ders çalışmamız gerekmektedir. En doğru şekilde ders çalışmak için de uygun ortamı yaratmamız gerekmektedir. Ama tabii sadece her şey biz de bitmemektedir. Çevremizdeki baskıcı faktörlerde bizi etkilemektedir. Baskıcı bir şekilde hiç kimseye yaklaşılmamalıdır. Mesela aile baskısı. '' Çalış ! Çok çalış '' gibi sözler bizi bazı yönlerden etkilemektedir. Çevremizdeki insanlar bizi bu şekilde sıkmamalıdırlar. Sonuçta bir balonu gereğinden fazla şişirirseniz patlar. Fark yoktur aslında.
Bir diğer konuda eğitim sistemi. Eğitim sistemi günden güne zorlaşıp, kötü bir hal almaktadır. Öğrencilerin aklı sürekli karışık. Bu da bizim hedefimizi alternatif yönlere çekmektedir. Hedefimiz her gün yenilenmektedir.
Bu düşünceleri ele aldığımızda eğitim ailede başlar. Aile öğrencinin çalışması için maddi ve manevi her türlü destekte bulunmalıdır. Öğrencinin de çok istemesi gerekmektedir. Unutmayalım boş gezmekten bedava çalışmak yeğdir.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;

Soru - Yanıt

Poly Poly
gerçekten polyanna gibi misin? ←sorusunu yanıtlayan : Poly Poly
Dicle COŞKUN
Şenay  Ordu
Mevlana şair yalnız. ←sorusunu yanıtlayan : Şenay Ordu
Yağmur Pkcn
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Yağmur Pkcn
Gaye Erkan
Neden yazıyorsun? ←sorusunu yanıtlayan : Gaye Erkan
Karikatür (Günün Karikatürü)
Dinazor denilince ilk aklına gelen şey?
Sözümoki © 2018 - V.8