Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
04 Haziran 2020, Perşembe 00:32 · 51 Okunma
Ben Nazım değilim :) - Sözümoki

Ben Nazım değilim :)

Bugün uzun süre kütüphanedeydim. Bir ara öyle uykum geldi ki. Ya kütüphanede uyuyup kalacaktım bir ilki başaracaktım, ya da bir eyleme geçip uykumu dağıtacaktım. Nefsim uyku uyku desede hayır böyle birşey yaparak çevremde ki gençlere yanlış örnek olamazdım:))
O l a m a z dıım, hayır! Bunu yapamazdım.

Neyse, ani bir ivmeyle harekete geçtim.kendimi şairlerin bulunduğu kitap denizine attım. Karşıma ilk Nazım çıktı.Bana Çankırı hapisanesinden gülümsüyordu:) Beni oku, beni oku diyordu adeta. Kırar mıyım Nazım abiyi:)
Elime aldım. Kitabı incelemeye başladım. kuşe kağıdına basılmış fotoğraflarla zenginleştirilmiş kitap yüzüme su serpme etkisi yaptı. Uyandım.
Baktım o uykusu gelen kişi ben değilim sanki.
Birden gözlerim faltaşı gibi açıldı.Tabi konu aşk olunca hele hele bir şairin aşkı olunca uyku muyku kalmıyor. Nazım, Piraye ve Kemal Tahir arasında geçen mektupların yazılı olduğu bir kitap.
Uykum iyice açıldı, elhamdülillah. Niye olmasın ki. Değil mi ki konu bir başkasının hayatı olunca magazini seven bir millet olarak herşeyden vazgeçiyoruz.
Tabi ben de bu akıma dahil oldum ve rast gele bir sayfa açıp mektupları okumaya başladım bir yandan da fotoğrafları incelemeye koyuldum.
Nazım Hikmet'in öyle halleri vardı ki vayy gidi dünya demekten kendimi alamadım. İçlendim, duygulandım, türlü türlü duygularla sarıldım. Al oldum, dal oldum kırmızıya boyandım :)
Hemcinsim olduğundan mı bilemiyorum ama
En çokta Piraye'ye uzun uzun baktım baktım.uzun uzun daldım.
Sanırım güzel olup olmadığı düşüncesiydi bende ki merak. Baktım ki Piraye gerçekten güzel kadın mı? 🤔 güzelmiş beğendim ama sonrada düşündüm ki. Bundan bana ne.
Güzel olsa da, güzel olmasa da bir önemi var mı?
ben Nazım değilim ki!
Nazımla benim Piraye'de gördüğüm şey aynı mı? Değil tabii.

Eğer Nazım Hikmet'e
"Piraye'de ne buldun?" sorusunu sorsaydım
Eminim mecnunluk istidadıyla derdi ki
"Ben ol da GÖR" o zaman.

Haddi zatında güzellik bakanın nazarınca imiş onu da bir köşeye yazdım.

Pınar Önalan

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
"Bu konuda çok sabırsızımdır" dediğin konu nedir?