Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Bilge ile Alinin hikayesi! - Sözümoki

Bilge ile Alinin hikayesi!

Ali sınıfındaki Banu'ya aşık olmuştu ve ona bir türlü açılamıyordu, açılmak için ne yapması gerektiğinde kime sorsa akla yatan bir cevap alamıyordu. Bir ikilemde kalmıştı, ne yapıp edip Banu'ya duygularını aktarabilmeliydi yada hiç ona bunu söylemeyip duygularından vazgeçmesi gerekiyordu.

Bu düşünceler ile zaman geçerken, bilge kılıklı bir adama rastladı ve Ali bilge ile tanıştı, Bilge kişi onu anlamış olacak ki inceden inceden Ali'ye sevgi konusunda sözler etmeye başladı, bilgenin amacı Ali'nin kendisini açmasını sağlamaktı ve aklına takılan konuyu onunla paylaşmasıydı.

Taktik işe yaramıştı, bilge Ali'nin içini doğru görmüş ve onun kendisini dökmesini sağlamıştı. Ali, bilgeye "ben birini seviyorum ama ona açılamıyorum, ona er yada geç açılabileceğimi biliyorum ama acaba ondan vaz mı geçsem diye düşünüyorum" diye sordu.

Bilge, Ali'ye dönüp sordu.

- "Mecnun Leyla'sından vazgeçti mi?"
- "Hayır" dedi Ali.
- "Kerem ateşten kaçtı mı?"
- "Hayır"
- "Ferhat dağları delmekten korktu mu?"
- "Hayır"
- "Ya Kocadağlı Ahmet?"

Ali bir süre susup düşündükten sonra,
- "Onu hiç duymadım ki" deyince Bilge:
- "Tabi duymazsın, çünkü o vazgeçti" dedi.

Ali dersini almıştı ve o gün gelene kadar ondan ne olursa olsun vazgeçmemeye karar verdi, bir müddet sonrada kendisine olan güveni geldi ve Banu'ya açıldı. Banu da bunu hissetmiş ama Ali'nin açılmasının daha doğru olacağını düşündüğü için ses etmemişti.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Diğer hikayeler;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Evinde yılan besleyenler hakkında ne düşünüyorsun?
Sözümoki © 2018 - V.8