Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Bilgenin Ayakkabısı Ayağından Çıkarsa Hikayesi - Sözümoki

Bilgenin Ayakkabısı Ayağından Çıkarsa Hikayesi

Bilgenin biri, arkadaşları ve talebeleri ile birlikte bir seyahate gitmeye karar verir, anlaştıkları gün gelir ve hep beraber yoluculuk için tren garına giderler.

Biraz sohpet ettikten sonra trenlerine doğru yola koyulurlar ve tren hareket ettikten sonra tam o esnada bilgenin ayakkabısının biri ayağından çıkıverir ve oracığa düşer. Bilge adam düşen ayakkabıya bakar ve onun hareketlerinin ne kadar sıradışı olduğunu bilen arkadaşları ne yapacağını merakla beklemeye başlar. Bilge ayağına bakar ve ayağında kalan diğer teki düşürdüğü ayakkabıya oldukça yakına doğru fırlatır.

Arkadaşları her ne kadar durumu anlamış olsalarda bilgenin bu yaptığının hikmetini birde ondan duymak isterler, talebeleri daha acemi olduklarından ve durumu tam idrak edememiş olacaklarki bilgeye sorarlar;

“Neden böyle yaptın?” Bilge hafif gülümseyerek, o ibret dolu ders niteliğindeki cevabı verir:

“Bu tek ayakkabı benim işime yaramaz, o diğer teki bulan kişinin de o teki giymesi bir işine yaramaz, benim onu geri alabilmem mümkün değildi ancak ben bende kalan teki ona atarsam onun her iki papuç işine yarayabilir.”

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Diğer hikayeler;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Hikaye (Günün Hikayesi)
Kankamın en çok ............. yönünü seviyorum. (cümlesinde noktalı yere ne yazardın?)
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →