Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
24 Ekim 2019, Perşembe 18:52 · 93 Okunma
Bir açıklama - Sözümoki

Bir açıklama

"Ortaya Müslüman olmayan bir zıpçıktı, bir türedi-Türk çıkardıkları yetmiyormuş gibi; bir de, her kim Türk olmadığını söyledi ise, o çaresizin Müslümanlığını hem destekliyorlar hem de besliyorlar; 'Müslüman ol, Türkiyeli ol; ama Türk olma!' diyorlar. Çünkü varlığını tarihi bir rol oynamakla kazanan Türklüğün, Haçlı Seferleri çağında çıkardığı iki kanadı vardır: Biri kâfirin sözünü tutmamak, kâfirin tavsiyesini reddetmek, diğeri Türk'ün sözünü tutan kâfiri korumak, kâfire söz dinletmektir. İşte bu iki kanadı, hangi zaman ve hangi mekânda bulunursa bulunsun, taktığı zaman Türk uçar!''

"Dünyada dini ile milliyeti yekvücut, yekpare olan bir unsur vardır, onun adı da Türk'tür. Kendi bünyende din ve milliyet farkı gözetirsen veya gözlüyorsan Türk olamazsın. Türk'ün tarafına geçemezsin. Kâfir ile çatışmayı göze alan Müslüman'a 'Türk' denir. "

"Türklüğe nereden geldiğin hiç ama hiç önemli değildir. Önemli olan Türklüğe gelip gelmediğindir. Türk hayatı İslâm hayatıdır. Biz millî varlığımız başta olmak üzere her şeyimizi İslâm'a borçluyuz."

"Müslüman olmayan Türk olamaz; her Müslüman bir şekilde Türklükle irtibatlıdır. İstiklâl Harbi sırasında Türklerin kazanmasını isteyen ve bunun için gayret eden her kim ise o Türk'tür. Müslümanlığı çıkarırsan Türklükten geriye fosil bile kalmaz."

Yukarıdaki tırnak içindeki pasajlar. İstiklal Marşı Derneğinin internet portalinde yer alan İstiklal Marşı Derneğinin Diline Doladığıdır başlığı altındaki pasajlardan alıntıdır.


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
  • Gunes Toprak
    Gunes Toprak Emeğine sağlık çok güzeldi (•‿•)
    25 Ekim 2019, Cuma 16:34
  • Osman Ekrem
    Osman Ekrem Eyvallah Güneş
    25 Ekim 2019, Cuma 18:23
Yazarın diğer paylaşımları;
2020 Nisan ayında mutlaka yapacağın 3 şey?