Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Bir kesim insanlar. - Sözümoki
16 Nisan 2021, Cuma 04:44 · 29 Okunma

Bir kesim insanlar.

Bir kesim insanlar kendilerinde bazı şeyleri bilmezler ama biz bilebiliriz. Evet diyebilirsiniz kendini bilmeyen adamı biz nereden bilelim diye. Biz o insanları dıştan bilebiliriz, görebiliriz, hissedebiliriz e şimdi de diyeceksiniz dış görünüşün bir önemi var mı içi önemlidir diye. Evet doğru söylüyorsunuz biz onların içini bilemediğimiz gibi onlar da dışarıdan kendilerini bilemezler. Başta bir kesim insanlar dedim oradan devam edelim.

Bu insanlar kendini bir şey zannedip ama hiçbir şey olmayan insanlar. Zerre vicdan, duygu, merhamet, sevgi olduğuna inancım kalmadı bu insanlara. Her insan aynı hatayı 1 veya 2 kere yapar ama bunların biri ikisi yoktur devamlı değiştire değiştire tekrarlarlar ve hiçbir şey yapmamış masum bir köylü gibi çevremizde dolanmaya devam ederler. Ne kadar iğrenç, tiksindirici, güvenilmez biri olduklarını hissedecek duyuları kör olmuştur ama başta dediğim gibi bunu kendileri bilemezler. Ama bunu biz bilebiliriz. Onlar görmez çünkü alışmışlar normalleştirmişler artık kendi hayatlarında. Tekrar tekrar insanların gözüne baka baka yapmaya meyillidirler. Kendi davranışları normaldir ama bizimkiler anormaldir onlara göre. Kendi konuştukları cümleler tam ağa konuşması, olması gerektiği gibi düşünürler kendileri ama hayaller gerçekler örnekleri üzerinden vereceğim hayaller dört dörtlük bir konuşmacı gerçekler ise elektrik akımına tutulmuş bir uzaylı gibidir. Kendi hareketlerini görmezler hep bizimkilere karışırlar bizimkilere söylenirler. Ama gelin görün ki kendileri dört dörtlük bir insandır her şeyi bilen, herşeye el uzatan ben buna burun sokan diyeceğim bir de nasihat veriler hayat felsefesi anlatırlar ama anlattıklarından kendilerinin haberi yoktur.

Lütfen rica ediyorum. Kendinize gelin. Bir baştan aşağı bakın kendinize hareketlerinize, davranışlarınıza, ağzınızdan çıkanları kulaklarınız duysun. Hareketlerinizi bir farkına varın. Yanlışlarınıza, hatalarınıza bir dönüp bakın neler yaptığınızı bir farkına varın. İnsanlar size nasıl bakıyor, ne diyor, ne düşünüyor bir bakın. Unutmayın hiçbir insan sizden üstün olmayabilir ama alçakta değildir.

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?