Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
BİRİNİ SEVERKEN YAPILAN EN BÜYÜK 7 HATA? - Sözümoki
11 Temmuz 2020, Cumartesi 12:40 · 238 Okunma

BİRİNİ SEVERKEN YAPILAN EN BÜYÜK 7 HATA?Sevmek, duyguların en güzeli ve dünyayı kurtaracak yegane güçtür. Eğer güzel bir hayatın olsun istiyorsan birisini gerçekten sev. Hayatta tutunamayanlardan biri isen lütfen sev.

Size burada sevmek nedir, nasıl yapılır anlatmayacağım. Ne ben aşk doktoruyum ne de siz benden bu konu için akıl alacak kadar hastasınız. (: Ancak herkes için aynı nesnel olan birtakım sevgiyle alakalı herkesin yaptığı hatalar bulunmakta. Bunları madde madde açıklayarak gideceğim okurken objektif olursanız sizin de bana hak vereceğinizi umuyorum. O halde aşağıdaki maddelerde sizleri bekliyorum.

Sabretmek - Sevgi hemen oluşan bir olgu değildir. Önce bunu kendimizce kabullenmemiz gerekecektir. Zaman ister. Beklemenin her türlüsü insanın kalbini sarsar umutlarını öldürür ancak hayatın isteği de her zaman budur. Hayat, sevdiğiniz şeyi ne kadar çok istediğinizi ve istediğiniz şey için ne kadar sabredebileceğinizi her zaman görmek ister. Hak ettiğinizi ona kanıtlamanızı ister. Günümüz sorunu şudur ki hız çağında olduğumuz için her şey hızlıca oluversin istiyoruz. Yanlış.. Güzel şeyler bekletir. Hiçbir çiçek vakti gelmeden açmaz.

Saklamak - Saklamak her konu için iğrençtir. Birisini kandırmak kolaydır haberi olmadığı sürece her şey tıkırında işleyecektir. Ancak siz bir şeyler sakladığınızı içten içe bilecek ve bu durumdan fevkalade rahatsız olacaksınız. Şeffaf olmak ve sevdiğinize paylaşımlarda bulunmak içinizi ve vicdanınızı rahatlatır. Saklamak güvensizliktir. Bir sevgiyi ayakta tutan güç ise iki tarafın birbirine duyduğu güvendir. Kimsenin size olan güvenini bile bile katletmeye hakkınız yoktur. Bilmelisiniz.

Reklam Etmek - Sevdiğiniz sizin için en değerli olanınızdır. Ve herkesler bilsin isterken kimseler bilmesin istersiniz. Ancak eşe dosta söylemeden de edemezsiniz. İyicene anlatırsınız. Sevgi insanın içine heves tomurcukları eker. Lakin bir kar kütlesine ne kadar çok kişi ayağı ile basarsa o kar kütlesi o kadar beyazlığını kaybeder. Bir ilişki serüveninizi en yakınınız da olsa detaylıca sağda solda anlatmak o işin olma ihtimallerini azaltır. Nazara inanmakta fayda var (: Kesinlik olmadan hiçbir planınızı da hayalinizi de anlatmayın. Çünkü bu anlattıklarınız sizlerin kursağında kalacak anlattığınız kişilerin değil.

Arada Kalmak - Bu maddeyi birkaç defa okuyun. İlişkilerde en çok yapılan hatalardan biri ne tarafta olduğunuzu bilmemenizdir. Belirsizlik her iki tarafı da yıkar. Sahiplenen bir tavır sergilemek için kaba ve aşırı kıskanç olmak ardından zaman geçmeden anlayışlı kibar ve dinleyen biri olmak arasında gidip gelmek karşı tarafın aklının karışmasına neden olur. Karşı tarafa yaranmak için kendi özünüzden çıkarsanız hem karşı tarafı hem de kendinizi kaybedersiniz. Olduğunuz halinize inanın ve güvenin.

Bakış açısı - İlişkilerde en ufak bir şeyin bile aynı olmasına özen göstermek bir hatadır. Sevgi aynı olmak değildir. Farklı da olsanız ortak bir alanda bulunabilmenizdir. Arkadaştan hayat arkadaşı olmaz, dosttan olmaz diyerek bakış açınızı daraltmayın. Gerçek mutluluğun sizin kendinizce kimlikler yüklediğiniz kişilerden gelmeme ihtimalini düşünmeyin. Sevgiye açık olun. Gerçek bir sevgiye anında karşılık vermek imkansızdır ama gerçek ve karşılıksız bir sevgi görüyorsanız zamanla onu sizde seversiniz. Unutmayın nasıl bakmak isterseniz öyle bakar, nasıl görmek isterseniz öyle görürsünüz.

Kıvamı tutturamama - Bu madde yalnızca ilişki için değil hayatınızda bulunan herkes için son derece güven verecektir. Ancak biz ilişki için konuşalım. Çok romantik davranışlar dozunu aşan duygusallıklar ilişkiyi lapa ve cıvıklaştıracak ve kısa süre içerisinde çeşitli anlaşmazlıkları doğuracaktır. Çok ciddi ve soğuk olmanız araya sürekli mesafelerin girmesini sağlayacak ve sizi birbirinizden koparacaktır. Bu nedenle orta bir yolu bulmak çok önemlidir. Bu yüzden sevdiğiniz her şeyden önce arkadaşınız olsun. Dinleyin, anlamak isteyin ve lütfen hayata onun penceresinden bakmayı her zaman deneyin.

Geçmişe takılma, geçmişi gün yüzüne çıkarma - Bu madde en son madde olarak kalacak. Çünkü pek çok sevgiyi de bitiren madde bu. Bir şeyi lekelemek için bahane arıyorsanız bunu çok kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. Geçmişi kusursuz olan bir insan bulabilirseniz ben tüm varımı yoğumu bırakmaya razıyım. İnsan kördür doğru yolu bulmak için hatalar yapıp, duvarlara çarpmak durumunda kalır. Her şeyin detayı o şeyi yaralar. Kolay olanı bunu yapabilmektir. Bırakmak için, vazgeçmek için sebep bulmak çok kolaydır. Burada asıl mesele zoru başarmaktır. Hatalı geçmişten güzellikleri ayıklayıp kalmak için bir bahane aramaktır. İtmek kolaydır, sarılmak en zorudur. Ve sadece zoru gerçekleştirenler başarmış sayılırlar.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Hoşunuza gittiyse bu tarz maddelemeleri farklı konularda da uygulamayı düşünüyorum. Sevgiyle kalın.


İnstagram

2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?