Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
10 Mayıs 2019, Cuma 13:44 · 129 Okunma
Birini Sevmek - Sözümoki

Birini Sevmek

Onu geçmişiyle,belirsiz geleceğiyle kabul etmek.Değiştiremeyeceğin birçok şeyini sevmek.Sorgusuz sualsiz, yüreğinde mahkemeler kurmadan suçunu,cezasını ona bile unutturup onu ondan çok sevmek.Birini sevmek,onu en başta ona sevdirmek.O seni seviyor diye kendini sevmek. Akşamüstlerini anlamlı kılan biri.Yıllarca beklemekten gocunmayacağın biri.Seni her halinle sarıp sarmalayacağına yürekten inandığın biri.


Tüm detaylarıyla onu kabullenip,söylediği her sözden, her bakıştan, konuşamadığınız her andan öyle büyülenmek ki…Bazen suskun geçen dakikalar boyunca sadece onu izlemektir.


Tüm zıtlıklardan keyif almaktır.Zıtlıkların hayatlarınızı nasıl tamamladığını görmektir. Beklentisizce yanında olmaktır.İfade edemeyeceğiniz duyguların onun yanında yavaş yavaş büyümelerini izlemektir.Tüm mimiklerinin yüzüne yansıttığı gölgeleri izlemektir.Gözlerini kocaman açıp size baktığı anlarda sessizce gülümsemektir.


Suskun geçen zamanlarda onun ne düşündüğünü anlamaya çalışmaktır.Sessizliğin içinde beraber geçirilen zamana yapılan övgüdür.


Yıllardır unuttuğunuz duyguların bir anda sizi sarıp sarmalamasıdır.Yapmam dediğiniz her şeyi yapmaya başlamaktır.Diğerlerinden nasıl ayrıldığını tüm detayları ile farketmektir. Tebessümünün verdiği huzuru hissetmektir. Yanınızda olduğunda zamanın su gibi akıp geçmesidir.


Buluşma yerine ondan dakikalar önce gidip, kapıdan girişini tüm zerafetiyle izlemektir. Kendinizi her zaman net ifade edebilirken onun yanında bocalamaktır.Beraber uçurtma uçurtmayı istemektir.Tanıştığınız süre çok az bile olsa yıllardır tanıyormuş gibi hissetmeden duramamaktır.


Hayatın içindeki canlıların uyumundan haberdar olmaya başlamaktır.Doğayı onun baktığı gibi görmeye çalışmaktır.Onu anlamaya ve tanımaya çalışarak,gün boyu kafanızda sadece onun imgesinin dönmesidir.


Çantasındaki iplerle oynarken,yüzünü örten saçlarının arasından yüzünü görmeye çalışmaktır.Giydiği her şeyin ona çok yakıştığını düşünmektir.


Defalarca saçmalamaktır.Telefonda saatlerce onun girmesini beklemektir.Tuzlu gıdalar severken,hayatınıza şekerin her türlüsünün girmesidir.Onunla yürürken yolu uzatmaya çalışmaktır.Yolu bildiğiniz halde onun sizi götürmesini istemektir.Aranızda geçen küçük anlamsız diyaloglardan keyif almaktır.


Birini sevmek beklentisiz olmayı öğrenmekle, sabretmekle başlar.Olumlu ya da olumsuz cevaplardan ziyade yanınızda olduğunu bilmektir.Beraberce saatler harcayıp,yüzündeki gülümsemeyi defalarca görmeye çalışmaktır birini sevmek.Akşam ayrılırken hayatın ne kadar güzel olduğunu düşünüp,birlikte geçirilen zamandan alınan hazdır…

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İnsanlık sence dünya dışında yaşayabilecek mi? Bu nasıl olur?