Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
17 Kasım 2018, Cumartesi 10:21 · 303 Okunma
Birlikte Yaşamak Zor mudur - Sözümoki

Birlikte Yaşamak Zor mudurBazen evlenerek bazen de evlilik sözüne gerek olmaksızın insanlar birlikte yaşamaya karar verir. Bu karar aşamasına gelene kadar pek çok etaptan geçilmiştir. Aşık olunur, karşılıklı sözler verilir, duygular yoğundur. Fakat aynı evi paylaşmak hayal edildiği kadar kolay olmayabilir. Beklentileri ve geçmişi farklı olan iki insan ortak yaşam alanına girdiğinde bocalayabilir. Elbette bunu aşmak da çok zor değil. Peki birlikte yaşamanın zorlukları neler? Bu zorluklar nasıl aşılır? Sizler için derledik...
- İyi bir planlama yapılmadığı takdirde işler karışabilir. Öncelikle partnerinizle birlikte beklentilerinizi masaya yatırın. Hayal kırıklığına ve ufak tartışmalara hazır olun. Fakat onunla uyanacağınız her yeni gün, bu sorunların üstesinden gelmenizi kolaylaştıracak. Birbirinize yakın olduğunuz ve paylaşımda bulunduğunuz her yeni gün sizi biraz daha dengeleyecek.
- Birlikte yaşamak en çok da aynı alanı paylaşmak demektir. Ortak bir banyo, ayakların uzatıldığı salon, hatta yataktaki yorgan... Tüm detaylar iki kişiye göre ayarlanmalı. Aksilikler çıksa da saygı çerçevesinde kalmaya özen gösterilmeli. Bu sayede süreç daha kolay ilerleyebilir.
- Sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirmek ve aynı evde yaşamak benzer gibi görünse de temelde farklı şeylerdir. Çünkü günün sonunda ayrı evlere gitmek başka bir özgürlük alanıdır. Aynı evde olmak ise hem keyifli hem de alışılmışın dışında bir durumdur. Bunu sarsıntısız atlatmak adına kararınızı iyi verin. Onun da bu kararı en az sizin kadar kabul ettiğinden emin olun.
- Birlikte yaşamak bir ev kadar duyguların da yakın olarak paylaşımıdır. Kötü geçen bir günü de öfkeyle oturulan bir masayı da paylaşmaya hazır olun. Fakat bunun en güzel yanı üzüldüğünüzde başınızı yaslayacağınız omzun hemen yakınınızda olması olacaktır.

#birliktelik #ask #sevgi #hasret #özlem #blog #blogger #yazar #sozumoki

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
2020 mart ayında mutlaka okuyacağım dediğin kitap hangisi?