Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
13 Ocak 2020, Pazartesi 03:48 · 120 Okunma
Bitti Seni susarak özlüyorum. Acıyı mimlediğin kalbimdeki - Sözümoki

"Bitti"

Seni susarak özlüyorum. Acıyı mimlediğin kalbimdeki çığlıkları kimse duymuyor. Gözlerime tazyikli yaşlar hücum etmeye başladığı vakit hemen yorganın altına saklanıyor gözlerimin deşarj olmasını bekliyorum. Gözlerim hiç kurumuyor. Su yangını söndürürdü ya hani, içimde her geçen an büyüyen yangını neden söndüremiyor gözlerimdeki yaşlar? Tuzlu oldukları için mi? ? İçime montelediğin acı 16 gündür 16 kat daha dayanılmaz oldu. Bu acının amacı ne? Beni öldürüp de yaşar bırakan senden kalan tek hediye mi? Eğer öyleyse ben seni ölerek özlüyorum.
Hata yaptım evet. Ama hatamı ne inkâr ettim, ne de kendimi savundum. Hatamı anladım.Hatamı kabul ettim, sahiplendim. Bunu telafi etmeye çalıştığımı sen de gördün. Hatamı düzeltmeye çalışmam senden özür dilememden daha içten bir çabaydı benim için. Hem çabaladım, hem özür diledim hem bir daha yapmadım o hatayı. Bütün bunlara rağmen beni ölmüş fakat bedeninde sıkışıp kalmış bir ruh olarak bıraktın.
Gittin.
Gittin.
Gittin.
Azat etmeden beni,gittin.
Hani yengeçler denizde yaşar ama yüzemezlermiş ya artık ben de bu dünya üzerinde varım ama yaşayamıyorum. İçime sığdıramadıklarımı yazıya, şiire,bir söze sığdırmaya çalışıyorum çünkü insanlar beni anlamıyor. Onlar içimin çığlıklarını duymuyor. Sen de duymuyorsun. Hissetmiyorsun bile. Şu kocaman dünya bana o kadar dar ki artık benim dünyam senin bir tek cümlene hapsoldu. "Bitti".İşte ben bu bittide sıkıştım kaldım.
Ben büyüsem de hep karanlıktan korktum. Küçükken hep ışıklar açık olsun kapanmasın isterdim. Korkularımla yüzleşmemek için karanlıktan kaçtım hep. Şimdi sen benim ışıklarımı söndürdün. Kapkaranlık bir "Bitti"nin içerisinde önümü göremeden bu bittinin her bir harfine çarparak ve o harflere her çarptığımda yanarak çırpınıyorum kurtulabilmek için.
Seni biterek özlüyorum. Günden güne her bir umut zerremi çamaşır ipine asıp sana bırakıyor yerine gelen o acının,hasretin en dibinin beni bitirmesini artık hiç tepki vermeden izliyorum.Anlamıyorlar. Acı çekmeyi seviyorum seni unutmak istemiyorum sanıyorlar. Çabalamıyorum sanıyorlar. Kanıyorum, görmüyorlar.Kırmızı bir karanlığın içinde seni arıyorum belki de rüya gördüm sen "bitti" demedin. Ama kimseye kırgın değilim. Benim kafamın içinde kimseye değil sana, söylemek istediğim ucu sonu görünmeyen sözler var. Söylesem de anlayacak kadar sevmiyorsun beni. Sen beni sevmiyorsun. Bu ne demek benim için biliyor musun? Biliyorum bana kırk kere de dönsen hep kırık bırakacaksın.
Seni giderek özlüyorum. Aklım gidiyor senden bedenim gidiyor,bütün varlığım gidiyor ama lânet olsun kalbim gitmiyor.
Ve sen. En dibe vurmuş halimi görmüş olmana rağmen bakmadın bile bana öylece çektin gittin. Sanki sen bir katildin elinde bir silah,sıktın bana öylece yanımdan çektin gittin. Sevilmemek kadar zor daha ne olabilir ki? Beni ne ben kurtarabilirim artık ne de bir başkası. Sen kurtarırsın beni bu "Bitti"nin içinden. Ama sen de yosun ki. Bittin ki. Gittin ki. Sevmedin ki.
O kadar derine indin ki içimde bana verdiğin hasar çok ağır. Beni acıyla terbiye ediyorsun. Sen benim acımla besleniyorsun. Gözyaşlarımda ferahlıyor, sevgimi parçalıyor mutlu oluyorsun.
Artık biri fişimi çeksin.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
"Öküzün altında buzağı aramak" ne demek, Google'lamadan bize aklına geleni anlat?