Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
BİZ GELECEKTEN KAYGILIYIZ PEKİ YA GELECEK DE BİZDEN KAYGIL - Sözümoki
13 Mart 2021, Cumartesi 01:51 · 342 Okunma

BİZ GELECEKTEN KAYGILIYIZ PEKİ YA GELECEK DE BİZDEN KAYGILIYSA?


Merhaba geleceğin için karamsar olan ve sadece bugünü çıkarayım da yarını yarın düşünürüm diyen dostum. Öncelikle çok düşünme ya kafandaki saçlarına ak düşer, ya da saç tellerin düşer. Kısaca bir düşüş hep söz konusudur.

Öyle ki hayat standartlarının yükselmesini bekliyorsun dimi? Güzel bir şeyler yaşamak istiyorsun, huzur bulmak istiyorsun. Daha az üzülmek ve daha çok keyif yapmayı arzuluyorsundur da hatta.

Bu saydıklarım abes değil. Bunları yaşamayı istemek saçma da değil. Saçma olan nedir biliyor musun? Güzel bir şeyler yaşamak istiyorsun ama güzel bir şey yapmaktan acizsin mesela. Huzur bulmak istiyorsun ama aramıyorsun mesela. Daha az üzülmek istiyorsun ama hiçbir şeyden ders çıkarmayıp aynı hataları tekrarlıyorsun mesela. Keyif yapmak istiyorsun ama yorulmayı göze almıyorsun mesela.

Her şey için hazıra konmak o şeyin anlamını ne kadar korur bilemiyorum. Aslında geriye dönüp baktığımda yorulduğum tüm anlar için, beni yoran tüm herkes, tüm her şeye teşekkür ediyorum. Bugün canımı sıkabilecek pek bir şey yok. Elde ettiğim deneyimler bana şunu söylüyor "bu sıkıntı da ileride teşekkür ettiklerimin arasına girecek"

Çekilen kederin de anlamı var dostlar. Mutluluk bu hayatta yaşanması gereken tek şey değil. Mutluluğu mutsuzluktan üstün görürsek mutsuzluğu gaza getirmiş oluruz. Bu kez mutsuzluğun size ulaşması için onu daha da çok hırslandırmış olursunuz. Adaletli ve dirayetli olmak gerek. Bu hayatın sırrı bu. Biraz ondan, biraz şundan ama hepsinden....

Bugünü düşünme yaşa. Ama yarını düşün. Bugünü geçir, yarına biriktir. Ve lütfen harekete geç. Yatarak sana gelebilecek olan tek şey bunalımın kendisidir. O arsızdır. Ama senin aradığın ve beklediklerin gibi değildir. Harekete geçince belki geleceğin nokta çok üst düzey bir konum olmayabilir. Belki beklediğin gibi bir değişim de olmayabilir. Ama denediğini gösterir. Yaptığın yanlışsa eğer, yanlış olduğunu öğrenir, doğruysa doğru olduğunu fark edersin. Harekete geçersen yaşarsın.

Gelecek ancak böyle gelecektir.
Unutmayın gelecekten kaygılıyız ama gelecek de bize erişecek diye göbek atmıyor.
Sen kendini düzeltirsen sana gelecek olan gelecekte aynı şekilde kendisini düzeltecektir.

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?