Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
27 Nisan 2018, Cuma 10:56 · 485 Okunma
Boşanmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekenler! - Sözümoki

Boşanmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekenler!

#Evlilik herkesin hayatını değiştiren eşsiz bir viraj. Sonrasında olacaklar ise tamamen #sürpriz. Bazen huzurla sürüp giden evlilik yaşamı tatsız bir şekilde ne kadar istemesek de noktalanıyor. Çiftler kendi yaşamlarına kanat açmak isterken, boşanma sürecinin etkilerinden çekiniyor. Peki boşanmak isteyenlerin bilmesi gerekenler nedir? Yazının devamında saklı.

- Çocukların bundan nasıl etkileneceğini asla unutmayın! Belki de bu kararı alırken en zor seçenek bu olacak çünkü çocukların boşanmadan ne kadar etkilendiğini anlayabilmek için boşanmış bir ailenin çocuğu olmanız gerekiyor. Hayatlarının kalan tümü için bu karşılarına çıkacak ve ona bunu siz yapmış olacaksınız. Unutmayın, herkes sizin gibi normal bir hayatı hak ediyor.

- Daha iyi bir yaşamınız olabilir. Hayat hiçbir zaman korktuğunuz kadar kötü gitmez. Bunu anımsayarak yaşamınıza yeniden yön vermelisiniz. Huzursuz evlilik hayatınızı bitirmekten korkmak huzursuzluğu yaşamınıza daha fazla yaymak demektir. Oysa ki daha iyi bir yaşamda daha mutlu bir insan olmanız mümkün. Kendinize bir şans verin.

- Kendinize güvenin. Ne istediğinizi tam anlamıyla çözümleyin. Bunu açıkça dile getirmekten de korkmayın. İnsanları mutlu etmeye çalışmak yerine kendi içsel huzurunuza odaklanın. Taviz vermek insanı daima tüketir. Başkalarının düşünceleri yerine kendi kalbinizin fısıltılarını dinleyin.

- Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin. Hayata, insanlara ve en önemlisi de kendinize karşı dürüst olun. Size uygun olan bir hayat mı yaşıyorsunuz? Yoksa hayatınız sandığınızdan çok daha karmaşık mı ilerliyor? Gerçekten sevdiğiniz şeyleri keşfedin. Bulduklarınız kendi benliğinize daha hızlı ilerlemenizi sağlayacak.

- Hayatınızda önem verdiğiniz şeyleri yaşayın. #Boşanmak dünyanın sonu değil. Aslında gerçekten değil. Gülmeye, eğlenmeye, hata yapmaya ve daha pek çok şeye devam edebilirsiniz. Kaçıp gitmek isteyebilirsiniz. Kalıp huzur bulmaya karar verebilirsiniz. Önemli olan neyi daha fazla önemsediğiniz.

- Kalbinizin duvarlarını yıkın. Boşanmayı kabul etmek evliliğin süresinden bağımsızdır. Beş yıllık evli olan insanlar da elli senedir aynı yastıkta uyuyanlar da fazlasıyla yıpranabilir. Oysa ki kalbinizin duvarlarını yıkmanız korkularınızı aşmanızı sağlar. Aynı hataları tekrar yapmak zorunda değilsiniz. Kalbiniz yaşadıklarınızın ışığıyla daha güçlü ve yeniden sevmeye hazır şekilde ilerleyecek.

#çocuklar #gülmek #eğlenmek

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Amerika, "Çin Tiktok'un bir kısmını bize satmazsa erişime kapatacağız" diyor. Yorumun nedir?