Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Selime Nikbin Platin Destekçi
29 Ocak 2020, Çarşamba 00:05 · 135 Okunma
Büyük İnsan. - Sözümoki

Büyük İnsan.

Ellerinden öpmeye , önünde baş eymeye layık ve hepsinin güzel tanıdığı bir insan hakkında bir kaç cümleler kurmaya çalışıyorum.
8-9 yaşlarında kimsesiz kalan bu çocuk sokaklarda smit, kazete satmakla günlerini geçiriyordu. Hayatı zor durumda olsa üniversite mezunu oldu. Lakin siyasi partilerin günahkar birisi gibi cezalandırılır. 8 yıl sonra günahsız olduğunu bildiklerine göre de azad ediyorlar onu ceza evinden. 26 yaşında bu qenc çok çocuklara kucak açıyor. Kimsesiz kalmış çocukların kötü alışkanlıklardan koruyarak kendi evladlari gibi onlara okula gitmekte, üniversiteler bitirmekde çok yardımcılığı olur. 26 çocuğa babalık yapan ve 1953 yılında Türkiye "nin uşak bölgesinde dünyaya gelen bu büyük insan, Türk oğlu TURGAY TANULKU" NÜN hakkında roman, uzun hikayeler yazılmalıdır.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
 • selime nikbin
  selime nikbin Platin Destekçi bizim ülkede de bu başarılı oyuncuya sevqi
  çoktur ,onu çok seviyoruz. Allah ta onu çok seviyor ki, böyle güzel bir kalbin sahibi edib onu. Maşallah! Elhamdülillah!
  29 Ocak 2020, Çarşamba 00:10
 • selime nikbin
  selime nikbin Platin Destekçi bu insanın yaptığı "insanlık hikayesi " büyük alkışlarla layıktır ve Allahın rahmetini de bu dünyada kazanmış Allahın efendi bir kulu.
  29 Ocak 2020, Çarşamba 00:31
 • Ebubekir Kuri
  Ebubekir Kuri Teşekkürler bu yazı için.Selime Nikbin. Onun hakkında yazılanları duymuştum. Insallah en kısa zaman yazılır.
  29 Ocak 2020, Çarşamba 10:00
 • selime nikbin
  selime nikbin Platin Destekçi inşallah güzel kardeşim.
  29 Ocak 2020, Çarşamba 10:08
Yazarın diğer paylaşımları;
Kadın hakları en iyi nasıl savunulur?