Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
30 Haziran 2020, Salı 18:58 · 32 Okunma
DANSIN VE HAYATIN BÜYÜSÜ - Sözümoki

DANSIN VE HAYATIN BÜYÜSÜ

Bana iki dakika verin hemen bağlayacağım konuyu.

Hadi itiraf edin bayanlar hepiniz evde müzik açıp dans ediyorsunuzdur. Ve erkekler sizde muhtemelen ayna karşısında kaslarınızı gösteriyorsunuz ama konumuz dans☺️. Evet bayanlar dans ederken hangimiz kendimizi dünyanın en seksi,en güzel, en en bir şeyleri hissetmiyoruz ki,öyle değil mi? Suç bizde değil ki,dans dediğimiz o aktivitede. Gerçekten de,insana kendini inanılmaz iyi hissettiriyor. Ama benden size tavsiye,eğer profosyonel dansçı değilseniz sakın kendinizi videoya çekmeyin. Çünkü,o kareler o kadar mükemmel olmadığınızı çok acı bir şekilde vuruyor yüzünüze. Gerçek bir özgüven düşüşü yaşayabilirsiniz. Ama videoya cekmediğiniz ve kimsenin yanında dans etmediğiniz sürece bence sorun yok ☺️.

Şimdi. Gelelim esas meseleye hayatı,dansla bağdaştırmak sizce fazla mı zorlama bir tutum olur? Bilmem,ben çok benzetiyorum. Bir şeyler için çabalarız,başarırız veya başarmayız. Fakat her durumda kendimizi mükemmel hissederiz. En iyi,en zeki,en güzel,en adaletli bizizdir. Ve bir gün,karşınıza gerçek bir insan çıkar. Egosuz,nefretsiz,yarışsız. Öyle kendi halinde,öyle sakindir. Hiç bir şey onu yükseltemez,alçaltamaz. Sadece anlamaya çalışan ve yalnızca gerçek anlamın peşinde olan bir hâli vardır. Ve işte o insan hayatın sizi çektiği videodur. Nasıl mükemmel olmadığınızı,nasıl daha çok yolunuz olduğunu,nasıl mükemmel diye bir kavram olmadığını o insan aracılığıyla görürsünüz. Ha anlarsınız,anlamazsınız o size bağlı. Anlayarak hayata ve egolarınıza format atıp kendinizi yeniden inşa edersiniz ya da anlamayarak hayatın size gönderdiği videoyu,dersi kapatıp yola devam edersiniz. Ancak ikinci şıkkı seçerseniz,o saatten sonra siz konuşmuyor olursunuz artık. Söz,yalnızca nefsinizindir. Onu besledikçe kendinizi tüketirsiniz. Kendinize ,yaratılış amacınıza ihanet edersiniz. Ve bir gün,savaşı kaybedersiniz. Siz artık kendinize ait bir insan değilsinizdir,mükemmel kavramının kölesi olmuş bir esirsinizdir. Dansı bilemem ama,karakterinizi her daim videoya çekin,her daim kendinize,yaptıklarınıza dışardan bir gözle bakın. Mutlaka faydasını göreceksinizdir.

Ha bu arada,dansla ilgili söylediklerime çok takılmayın. Canınız nasıl istiyorsa öyle oynayın,kimseyi takmayın,dansın salgıladığı seretonini dibine kadar hissedin. Çünkü ancak gerçekten mutlu insanlar,kendilerini sorgulama cesaretine sahip olabilirler. Ya da olamazlar,bilmiyorum. Ama yine de iyi hissetmek iyidir 😉

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?