Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Davamız var bizim. - Sözümoki
06 Eylül 2021, Pazartesi 21:32 · 48 Okunma

Davamız var bizim.

Pişmanım. Evet daha şimdiden pişmanım bazı şeyler için. Keşke daha buluğ çağına erdiğim zaman farkına varabilseydim birçok şeyi. Bizim bir davamız var. Bizim hedefimiz var. Bizim mücadelemiz var, umudumuz, ümitlerimiz, hayallerimiz var bizim kazanmaya çalıştığımız cennet var. Bu yüzden yatıp uyumak, boşa zaman geçirmek, vakti boş şeylere harcamak bir dava adamına yakışan bir şey değildir, bir müslümana yakışan bir şey değildir. Hep derim ya, bir yolculuk evet uzun bir yolculuk doğduğumuzdan ölüme kadar ip gibi uzanan yolu bomboş bırakmayacağız üzerine eserler dikeceğiz. Bu dünya da bizden sonra gelecek nesli batılın, kâfir medyanın, batıla özenen insanların eline bırakmamak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız, gelecek nesil bizi yani dava adamlarını, marka değil, hakiki müslümanları örnek alarak hayatına bakmalı, müslümana özenerek bir şeyler yapmalı biz bugün nasıl küresel medyanın batıl insanlarına özenip, onların yaptığını yapmaya çalışıyorsak, onlar gibi olmak istiyorsak yeni elif nesli de, müslümanı örnek alıp, müslümana özenmeli işte bunun için bizden geriye eserler bırakmalıyız.

Bugün davamızı savunmazsak, gözetmezsek, sahip çıkmazsak, davamızı büyütmezsek kim yapacak bunu müslümandan başka. Biz çalışmazsak batılın biri gelir davamızı değiştirmeye çalışır ve davamızın üzerine çökerler. Ama bu imkânsız. Bizim davamız hiçbir zaman değişmez, değişmeyecek, bitmeyecek, dava adamlarımız çoğalacak, davamız büyüyecek. Çünkü islam bozulmayan ve hiçbir zaman bozulmayacak tek gerçek dindir islam. Ama maalesef bugün dinimize ait olamayan batıl işlerini dinimize karıştırmaya çalışıyorlar, bugün özgürlük var diyorlar ama dinimize karışmaya, engellemeye çalışıyorlar batıl olup dinimizi savunuyormuş gibi gözüken çakallar çoğalıyor ama yaptıkları dinimizde olan şeyleri yokmuş gibi sergileyip yeni neslin aklını bozmaya çalışıyorlar evet bunu yaşlılara değil senin benim gibi gençlere yapıyorlar ama nafile başaramıyorlar çünkü onların bir planı var ise Allah'ımın da onlardan büyük planı var biz davamıza sahip çıkmaya çalıştığımız sürece, davamızı farkına vardığımız sürece, biz vaktimizi ilime, hadise, kurana, namaza harcadığımız sürece hiçbir batıl kaynak dinimizi, eserlerimizi, ve yeni nesillerimizi de bozamayacak.

Biz marka müslüman değil, hakiki müslüman olma yolundayız.

İçinde bulunduğumuz günümüzü görüyoruz. Ne haldeyiz. Benim bile kafam karışık şu zaman da kimin peşinden gideceğiz, kime inanacağız güveneceğiz bilmiyoruz. Hangisi âlim hangisi cahil hangisi hoca hangisi boşa hangisi doğru hangisi yanlış hangisi bilgili hangisi bilgisiz hepsi karışmış durumda herkes bir şey biliyorum diye ortaya atılıyor ama bildiği hiçbir şey yok, hakkı olan da olmayan da konuşuyor cahil cahil bilgiler kaynıyor kaynağı belirsiz. Ahlaksızlıklar, terbiyesizlikler, sövmeler, ötmeler haddini aşmış durumda günah haram denen hiçbir şey yok. Medyası cehennem kaynıyor gerçekten anlatılması, yaşanması, farkına varılması zor bir dönemdeyiz. Biz yine Allah'ın kuranından, peygamberlerin sünnetlerinden ayrılmayalım yoksa yoksa kalabalık yolda, belirsiz bir batıl kurt bizi kapar Sünnetleri, hadisleri, ayetleri olduğumuzca yaymaya çalışalım. Ehli sünnet alimlerinden şaşmayalım davamızı ortayı karıştıran ne İduğ'u belirsiz pisliklerden uzaklaştırmaya, korumaya, gözetmeye ve hep doğruları paylaşmaya çalışalım.

Unutmayın yeni nesli bozmaya çalışıyorlar onları koruyalım onlar için, davamız için çırpınalım.

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Tembellik yapmamamız için bize taktik ver?