Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
11 Nisan 2018, Çarşamba 10:21 · 180 Okunma
Doğru Kişiyi Bulduğunu Anlamanın Yolları - Sözümoki

Doğru Kişiyi Bulduğunu Anlamanın Yolları

Çocukluktan yetişkinliğe kadar sıkça duyduğumuz bir cümle var. Doğru kişi geldiğinde mutlaka anlarsın... Ömrümüz doğru insanı aramakla geçer. Oysa ki doğru insan arayarak bulunmaz. Şansın varsa ona rastlarsın. Fakat o kadar şanslı değilsen ömrün bir arayıştan ibaret olur. Peki birlikte olduğun insan doğru kişi mi? Belki de geçmişte kalan kişi doğru insandı. Onunla henüz tanışmamış da olabilir misin? Hepsi mümkün. Önemli olan doğru kişiyi bulduğunda onu tanımak. Nasıl mı?

- Doğru kişiyle benzer şeyleri hissedersin. İnançlarınız, görüşleriniz ya da yetişme şekliniz farklı olabilir. Ama eğer o senin ruh eşinse, tüm farklılıklara rağmen kalbinin aynı hızla attığını bilirsin. Onun yanındayken kırmızı çizgilerinin kaybolduğunu bile hissedebilirsin. Çünkü hayata onun gözleriyle bakarsın ve tüm manzaralar çok daha canlı hale gelir.

- Her yerde keyifli vakit geçirebilirsin. Çünkü olduğunuz yer değil, onunla olmak önemlidir. Aynı şeylere gülersin, benzer şeylerden keyif alırsın. Doğru kişiyi bulduğun zaman ona sarılmak kendine sarılmak kadar gerçek gelir. Bu hayat boyu yaşanabilecek en belirgin duygusal deneyimdir.

- Kendin olduğunu hissedersin. Sevilmeye değer bulmadığın yanlarını bile gizlemeye gerek görmezsin. Çünkü onun seni değiştirmeye ihtiyaç duymadığını bilirsin. Doğru kişi, yanında kendin olabildiğin insandır. Seni sadece sen olduğun için sevdiğini bilirsin. Bu sevilme hissiyatının huzuru sayesinde kalbinin sesini dinlemek kolaylaşır.

- Kendini tam anlamıyla güvende hissedersin. Çoğu zaman kararlarımızı aklımızla alırız. Ama kalbine güvenmenin de kolay olduğunun farkına varırsın. Çünkü doğru insan yanındayken, kırılıp dökülmeyeceğini bilirsin. Hiç istemesen bile elinde olmayan nedenlerle ona güvenirsin. Geçmişten sızan güven sorunların yok olur. Kalbin bir şekilde her şeyin yolunda gideceğini hisseder ve kendini bu güvenin kollarına bırakıverir.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
 • Esranur Dolunay
  Esranur Dolunay Çok güzel anlatmışsınız tebrikler 👍
  13 Nisan 2018, Cuma 22:24
 • Ayşegül Şen
  Ayşegül Şen Çok teşekkür ederim :))
  17 Nisan 2018, Salı 12:46
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
İngiltere başbakanı oldun, ne yaparsın?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →