Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
Kerem Dinç Altın Destekçi
10 Nisan 2018, Salı 23:19 · 243 Okunma
Dünyada İz Bırakmanın Yolları - Sözümoki

Dünyada İz Bırakmanın Yolları

Dünya bir kum saati olarak sunulur her insana. Kumlar hızlıca akarken tek bir telaşımız vardır; iz bırakabilmek. Dünya üzerinde kimileri kalıcı ve değerli izler bırakır, kimileri ise yarattıkları karanlıklar yüzünden yara izlerine dönüşür. Sonucu ne olursa olsun herkes hatırlanmanın ve önemli sayılmanın peşindedir. Unutulmak isteyen birini gördünüz mü? Adının dünyadan silinmesini, herkesin hafızasından kaybolup gitmeyi dileyen birini? Çünkü ömür ne kadar kısa olsa da, bırakılacak olan izler yaşamı anlamlı kılacaktır.

Dünyada iz bırakmanın yollarından biri ve belki de en önemlisi, sanat eserleri oluşturmaktır. Bir #kitap yazarak, bir #şarkı besteleyerek ya da paletteki renklerle bir resme hayat vererek kalıcı duygular bırakmak mümkün. Üstelik bu duygular nesiller boyunca saklanabilir. Siz dünyadan gitseniz bile, yeni insanlar o duyguların büyülü güzelliğine eşlik edebilir. Dünyada iz bırakmak sadece insanların değil hayvanların bile içgüdüsel olarak başarmak istediği bir şeydir. Çabalayarak oluşturulan bir kuş yuvası, doğan yeni bir kedi yavrusu ya da doğanın kendini sürekli yineleyen döngüsü buna en güzel örnektir.

Nitelikli bir kitap yazıldığı zaman, okuyucular yüzlerce yıl sonra bile kitabın yazarıyla sohbet etmeye devam eder. Çünkü kitaplar, muhabbeti hiç eksilmeyen arkadaşlar gibidir. Güzel bir resim, ressamı kaybolup gittikten sonra bile mutlu yuvaların duvarlarını süsleyebilir. Unutulmaz güzelliğe sahip bir el örgüsü, çok uzun zaman boyunca omuzları ısıtabilir. Çünkü dünyada iz bırakmak sanıldığı kadar zor ya da karmaşık değildir. Mühim olan yapılan her işin aynı tutkuyla gerçekleştirilmesi ve günün sonunda uzaktan bakılan eserin mutluluk vermesidir. Hayat dışına taşırdığımız günler kadar içini boyadığımız renklerin uyumuyla da güzellik kazanır.

#kumsaati #izbırak

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
Hikaye (Günün Hikayesi)
Sana instagramdan yürüyenlere ne söylemek istersin?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →