Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Düşünmek İnsan yaşamının olmazsa olmaz unsurlarından birid - Sözümoki
10 Eylül 2020, Perşembe 23:57 · 105 Okunma

Düşünmek

İnsan yaşamının olmazsa olmaz unsurlarından biridir düşünce üretmek ve düşüncelerimizi benimseyerek hayatın herhangi bir alanında kullanmak. Zihinlerinde farklı ya da benzer düşünce yapıları görmemiz mümkün.
Zihinlerimiz neden farklı düşünür?
Bunun sebebini hiç düşündük mü?
Bunun tabi en önemli noktalarından biri yaşantılarımız. İçinde yaşadığımız bize göre büyük, uzay için küçük bir toz zerresi olan bu dünya bizi yaşantılarımıza farklılaştırıyor. Farklı düşünmeye, farklı yaşamaya sevk ediyor.
Düşüncelerimizi ne yönde kullanıyoruz?
Yeni bir savaş uçağı yapmak için mi?
Ya da Afrika da insanların temel gıdalarını karşılamak için mi?
Dünya sizce de garip değil mi?
Neden hep zıtlıklar var?
Düşüncelerin farklı olması güzel ama zıt fikirler insanlığı anlaşmazlığa sürükleyip bir felakete dönüştürebiliyor. Savaşlarda bu yüzden çıkmaktadır. Benden farklı düşünüyorsa benim ideolojimi benimsemiyorsa çatışmalar meydana gelip yıkıcı sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Hayatta gördüğümüz birçok durum bir düşüncenin ürünüdür. Bu olumlu da olabilir , olumsuzda .. Savaş diyerek olumsuz tarafından dem vurduk ama olumlu tarafları çok fazla.. En değerlisi insanları bir araya getirip insanlık adına yararlı fikirler ortaya koyabilirler. Dünya var oldukça iyi ve kötü düşünceler hep hüküm sürecekmiş gibi duruyor…

Bir eylemde bulunmadan önce çok iyi ve sağlıklı düşünün...

1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?