Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
27 Haziran 2020, Cumartesi 23:16 · 80 Okunma
Duvar Bile Çiçek Açar - Sözümoki

Duvar Bile Çiçek Açar


Kaç kere kendinizi ifade etmeye çalıştınız, kaç kere sevginizi haykırdınız. Hiçbir işe yaramadı değil mi? Sevginiz uğruna, karşınızdakinin bütün kötü özelliklerini görmezden geldiniz. Onun bu özellikleri, sizi üzse bile hiçe saydınız. O kişiye "seni seviyorum" dediğinizde, size karşı çok farklı olacağını düşündünüz değil mi ? Yanıldık, çok yanıldık. Sandık ki sevgimizi haykırdığımızda bizi duyar, bizi bizim sevgimizle sarıp sarmalarlar. Ama ne oldu? Bizi, bizim sevgimizle baş başa bıraktılar. Biz, başka insanlar gibi olamadık, olamayız da. Çünkü, başka insanlar çok gamsız ve en komiği, bizim gözümüzden sakındığımız insanların gamsız insanlar için üzülmesi. Sen birine emek veriyorsun, bir kelebeğin kanadı kadar narin olan sevgini hissettirmeye çalışıyorsun ama karşındaki, ona değer vermeyen insanlara değer veriyor. Senin gösterdiğin masum sevgine, denizlerde, göklerde, ormanlarda yankılanan sevgine, her zaman onun beynine aşılamaya çalıştığın o güzel hislerine karşı üç maymun oynadı. Ne gördü, ne duydu, ne de bildi. Sevginizi bir kere söylediğinizde ve karşınızdakinin, sizin sevginizi önemsemediğini gördüğünüzde. Kalbinizde ki kırılma seslerini duymasanız bile, içinizde ki o buruk duygunun ne olduğunu şu an bunları okurken zihninizde canlandırıyorsunuz. Sevginizin karşılığını bulamamak ne acı. Ama unutmayın ki dünyadaki tek acı bu değil.

Hayatta karşılaştığımız zorluklar, yaşadığımız sıkıntılar veya başkalarının yaşadığı sorunlar, unutmayın ki aşk acısından daha büyük ve katlanılamayacak olaylardır. Her zaman bunu aklınıza getirin. Aşk, sizin yaşadığınız sorunlardan daha üzücü değil. Biliyorum, bazılarımız yaşadığı olaylar yüzünden biraz daha duygusal oluyor. Diğer insanlara göre biraz daha sevgi ve değer görmek istiyor, duygusal ve fiziksel olarak sevgi eksikliği yaşıyor. Sevgi eksikliği, maalesef ki kan tahlilimiz de çıkan demir eksikliği sonucunda, aile hekimimizin bize ilaç vermesi ve o ilaçla demir takviyesi yaptığımız gibi ilaçla giderilecek bir eksiklik değil. Sevdiğimiz insandan bu eksikliği gidermesini bekliyoruz ama boşa. Başkalarına "aman nazar değmesin" deyip nazar boncuğu dağıtmış da bize gelince "ne hali varsa görsün" demiş gibi. Bizim sevgimiz onların beyninde tamamen bir hiçlik dünyası. Yalnız kaldıkları zaman akıllarına geliyoruz. Hiçbir zaman umurlarında olmadık ve de olmayacağız.

Sevgimi denize haykırsam deniz dalgalanır, ormandaki kuşlara haykırsam şarkı söylemeye başlarlar, bir kediye söylesem kendini sevdirir, bir köpeğe söylesem sevgi dolu bakar, bir duvara haykırsam duvar bile çiçek açar ama ona söylesem umurunda olmaz.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
"Bu konuda çok sabırsızımdır" dediğin konu nedir?