Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
ELİ KOLU KUVVETLİ BİRİLERİ VARDIR UMARIM. - Sözümoki
05 Eylül 2019, Perşembe 20:06 · 410 Okunma

ELİ KOLU KUVVETLİ BİRİLERİ VARDIR UMARIM.- NOT - BU YAZI CAN SIKINTISINA YAZILMIŞ BİR YAZIDIR BUNA RAĞMEN YİNE DE ANLAM İÇERMEKTEDİR.

Aynı dili, aynı gökyüzünü paylaşan yabancılarız artık. Kara bulutları oluşturan, sonra yağdırdığımız yağmurda ıslanıp suçu başka şeylere atmaktan ibaretiz biraz da sanki. Canım bu aralar nasıl da sıkılıyor ama. Ne yapabilirim, bu hayata heyecan katabilecek neler yapabilirim diye düşünmekten kendimi yedim bitirdim. Ne film izlemek, ne de müzik dinlemek, ne de bir şeyler alıp okumak gelmiyor içimden. İnsanı bazen hiçbir şey tatmin etmiyormuş bu süreçte bunu da öğrenmiş oldum.

Hayat her dakika bir şeyler öğretmekle meşgul sanırım yani mutluluğa daha çok var. Dışarılarda dolaşacak enerjimi ya biri benden çaldı ya da ben onu bir yerde unuttum. Ama o şuan bende yok onun farkındayım... Benim gibi hisseden birçok insan vardır. Üşengeçlik değil de kendimi taşıyamayacak kadar ağır geliyorum kendi kendime. 73 kiloyum ama bir yerlere gitmek istediğimde, bir aktivite ya da herhangi bir başka bir plan düşünsem bu kilom 2 ile çarpılıyor ve ortaya çıkan sonuç benim vücut ağırlığım oluyor. Nitekim sonuca bakıldığında eskiden dışarıdan çıkmayan biri olarak şimdi dışarı çıkmaya ihtiyaç duymuyorum, duysam dahi çıkacak enerjiyi bulamıyorum.

Ne kadar değiştiğimi, ya da zaman içerisinde nasıl değiştiğimi görüyorum. Yani başka türlü değişebilseydim keşke demek isterdim ancak kabul etmek gerek ki ben buyum. Eskiden yapmaktan kendinizi alıkoyamadığınız her şey zamanı vakti geldiğinde tam tersine dönüyorsa, sizin yeni halinize ayna tutma görevi görüyor.. Çünkü kendinizle ilgili her cümleye "bunu eskiden yapmadan edemezdim şimdi yapmıyorum, şunu yapmasam olmaz ama şuan yapmadan da oluyor" gibi cümleler ile başlıyorsunuz her cümleye. Mesela eskiden 7-8 kişi dışarı çıkar koyun sürüsü gibi mahallede turlardık şimdi çıkmadan da oluyor...

İçimize kapanalım derken anahtarı dışarıda mı unuttuk, biri bizi kendi içimize kilitleyip kaçtı mı bilmiyorum ama şakaysa bu hiç komik değil. Resmen sıkışmış kalmışız. Kendimize uygun bir kavanoz bulmuş içine girmiş ancak kapağımız hava yapmış sıkışmış bir türlü açılmıyor.

Eli kolu kuvvetli birileri gelir de açar belki umarım...

Sevgiler

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kovid aşısı bulundu diyelim, aşıyı olur musun?