Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Erkekler İlk Buluşmadan Sonra Neden Soğuk Davranır! - Sözümoki
15 Mart 2018, Perşembe 10:35 · 2863 Okunma

Erkekler İlk Buluşmadan Sonra Neden Soğuk Davranır!

Hoş bir adamla tanıştınız. Üstelik ilk randevunuz da harika geçti. Fakat sonrasında tuhaf bir biçimde soğuk davranmaya başladı. Hatta ilgisiz ve kayıtsız tavırlardan ziyade bir daha hiç aramadı. Peki neden? Aslında bu durumun pek çok nedeni var. Fakat yüksek olasılık içeren nedenleri sizler için derledim.

- İlk buluşmada en önemli şeylerden biri doğru soruları sorabilmektir. Yanlış sorular karşı tarafı hem bunaltır hem de yanlış noktalara temas edebilir. Sorularınızın dozunu ayarlayamamış olabilirsiniz. Yanlış sorular deryasına daldığınız an çıkmak için geç kalabilirsiniz. İnanç, aile, politika gibi pek çok bıçak sırtı konu aranıza mesafe sokabilir. Üstelik soruları hızlıca sıralamanız da karşı tarafın kendini sorguda hissetmesine sebebiyet vermiş olabilir.

- İlk buluşmada sarhoş olan taraf olmak ne kadın ne de erkek için olumlu bir durum. Kimse yeni tanıştığı birini gecenin sonunda evine taşımak istemez. Üstelik sarhoş olduğunuz zaman yapacaklarınız kayıt altına alınmayacağı için siz hatırlamayabilirsiniz. Fakat karşı taraf hepsini anımsayacağı için randevunuz mahvolmuş olabilir. İlk randevuda karşı tarafı sizinle ilgilenmek, size dadılık etmek zorunda bırakmamalısınız. Birkaç kadeh içmek eğlenceli gelebilir, fakat ölçüyü mutlaka korumalısınız.

- Randevunuzu aç olarak tamamlamış olabilirsiniz. Aslında ilk buluşmada kadınların yemek yememesi oldukça sık rastlanan bir durum. Fakat bu durum erkek tarafı için daha çekici algılanmıyor. Hatta erkekler bu durumdan rahatsız oluyor. Çünkü yeme alışkanlıkları garip olan birinin diğer konularda da tuhaf olduğunu düşünmeye başlıyorlar. Bu sebepten yeme düzeninize uygun bir şeyler sipariş ederek rutin akışı korumalısınız.

- Uzun uzun kendinizi anlatmış olabilirsiniz. Rahat konuşmak her zaman güzeldir. Fakat tüm sırlarınızı dökecek kadar gamsız olmanız karşı tarafı sizden uzaklaştırabilir. Belki de 45 dakika boyunca sadece kendinizden bahsettiniz. Tüm elinizi göstermeden önce biraz beklemeniz yararlı olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kendini geliştirmek için Kasım 2020 de hangi yeni alışkanlığı edineceksin, söyle bize?