Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Eşinizi Nasıl İkna Edersiniz - Sözümoki
11 Ekim 2018, Perşembe 10:19 · 562 Okunma

Eşinizi Nasıl İkna Edersiniz

Sağlıklı bir ilişki uzlaşma ve anlaşma üzerine kurulur. En azından öyle olmalıdır. Söz konusu iki kişinin fikir ayrılıkları olduğunda orta yolu bulmak altın değerindedir. Peki gerçekten karşı tarafı ikna etme konusunda iyi misiniz? Derdiniz dileğinizi kabul ettirmek mi yoksa sadece haklı çıkmak mı? Öncelikle kendinizi doğru analiz etmelisiniz. Ardından zorlama olmadan eşinizi ikna etmenin tatlı sırlarını öğrenmelisiniz. Eşinizi nasıl ikna edersiniz? İşte küçük tüyolar...

- Israr çare değil. Belki yeni bir kıyafet ya da kitap almak istiyorsunuz. Belki de muhteşem bir tatil planınız var. Eşinizi ikna etmek isterken sakin davranmalısınız. Ondan bir şey istercesine değil, onun da mutlu olacağını hissedeceği şekilde yaklaşın. Böylece planınız daha ilk cümlelerinde bile pozitif görünür.

- Kıyaslamalara girmeyin. Ben senin istediğin her şeyi yapıyorum ama sen beni kırıyorsun gibi bir yaklaşım son derece zararlı. Bu ilişkinizin temeline de zarar verin. Sadece kendi ricanıza odaklanın. Bunu yaparken geçmişi ön planda tutmayın.

- Tehdit etmeyin. Tıpkı geçmişe takılmak gibi geleceği koz olarak kullanmak da büyük hata. Mutluluk her zaman korkuda daha etkilidir. Pazarlık sürecinde neşeli olun. Onun istediği rotadan gidin ve dilediğiniz şeyi rahat bir biçimde açıklayın. Dürüstlük her zaman faydalıdır.
- Sesinizi yükseltmeyin. Bazen istediğimiz şey olmayınca öfkeleniriz. Fakat bunun kimseye faydası yok. Ders anlatır ya da azarlar gibi değil, naif biçimde yaklaşın. Gülümsemeniz cümlelerinize eşlik etsin. Böylece anlatımınız daha etkili olur.
- Doğru zamanlamaya dikkat edin. Tuttuğu takımın maçını izlerken ya da en sevdiği dizi yayındayken size odaklanamayabilir. Üstelik sizi yeterince de duyamayacaktır. Tabii sinirli günlerde de ikna düşüncesi pek mantıklı olmayabilir.

#eş #aile #sevgili #mutluluk #huzur #ilişkiler #yeniilişki #anlaşma #blog #blogger #kıyas #tehtid #güzeldil #yazar #tutku #bagımlılık #saglık

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kovid aşısı bulundu diyelim, aşıyı olur musun?