Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
03 Nisan 2018, Salı 12:49 · 290 Okunma
Eski Sevgilinin İzlerinden Kurtulmak İçin Neler Yapmanız G - Sözümoki

Eski Sevgilinin İzlerinden Kurtulmak İçin Neler Yapmanız Gerekiyor!

Geçmişin hayaletleriyle yaşamak daima acı verir. Çünkü ilişki bittiği zaman geriye biraz #öfke, biraz #özlem ve biraz da gözyaşı kalır. Geçen zaman sanki yavaşlar ve her saniyesinde teninizde yaralar açılır. Tüm bunların önüne geçmek ise sanıldığı kadar zor değil. Eski sevgilinin izlerinden kurtulmak mümkün. Peki nasıl?

- Bir ilişkiye başlamak hem #pozitif hem de #negatif duyguları beraberinde getirir. Bunun bilincinde olmak önemli. Çünkü ilişki bittiği zaman tüm duyguları birlikte kabullenmek ve özgür bırakmak gerekir. İşler yolunda giderken sahiplenilen güzel duygular, her şey bittikten sonra ortada kalır. Çok korkulan ya da kaçılan kötü hisler ise davetsiz bir misafir gibi kapıya dayanır. Oysa ki tüm duyguları birbirinin bir parçası olarak görmek ayrılık sürecini kolaylaştırır.

- İlişki bittiği zaman kendinizi anlamak için zaman tanıyın. Duyguları çözümlemek kolay bir iş değil. Hayal kırıklığı, korku, utanç, acı ve öfke birbirine karışabilir. Ancak devam edebilmek için araya girecek olan zamanda kendinize iyi gelen şeyler yapmalısınız. Onu stalklamak yerine zevk aldığınız uğraşlara yönelmek ruhunuzu dinlendirmek için en ideal yöntem olacak.

- Duygusal hayaletler herkes için yorucudur. Size gerçekten zarar vermiş birinden ayrılmış olabilirsiniz. Belki de hiçbir zararı olmadı fakat yürütemediniz. Sonucu ne olursa olsun ayrılık kabullenme sürecini barındırmalı. Hayatınızın kontrolünü elinize alın. Duygusal hayaletlerin aklınıza fısıldamasına izin vermeyin. Kendinizi kurban gibi görmeyin. Başka birini suçlayarak süreci uzatmak yerine her şeyi geride bırakın.

- Sorumluluklarınızı sahiplenin. Çünkü yaşananlar tek başına ilerleyen bir sürece dahil değildi. Kendinize bir şans tanıyın. Yaşananlar yaşandı ve bitti. Ona kızmak ya da kendinizi mağdur göstermenin kimseye bir faydası yok. Yeterince çaba göstermemiş olmak büyük bir hata. Fakat asıl önemli olan yaptığınız hataların sorumluluğunu alabilmeniz olacaktır.

#zamantanı #davetsizmisafir #sorumluluk

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Romantizm denilince aklına gelen bir örnek?