Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Evliliği Ateşlendirecek 10 Seks Önerisi - Sözümoki
Dilan Orbay Altın Destekçi Altın Destekçi
09 Eylül 2020, Çarşamba 13:11 · 87 Okunma

Evliliği Ateşlendirecek 10 Seks Önerisi

Sönük ve durağan bir cinsel hayatınızın olmasına izin vermeyin. Cinsel yaşamınızı değiştirecek ve renklendirecek 10 seks önerisi.

Gündeminizde seks olsun
Eşlerin seksten uzak durmasında, ilişkinin rutinleşmesi, yorgunluk, hayatın koşuşturması gibi birçok etkiler vardır. Seks hiç yokmuş gibi yaşamaktan vazgeçin. İlişkilerin sağlıklı olmaları için seks olmazsa olmazdır. Bu durumu eşinizle konuşup çözüm yolu bulun.

Kısa süreli seks
“Uzun sürmeli, bol zamana ihtiyaç var” algısından kurtulun. Uzun vaktiniz yokken, romantik bir akşam geçiremeyecek durumdaysanız kısa süreli seks imdadınıza yetişecektir. İki taraf için de koşuşturma arasında, sabah duştan önce veya günün herhangi saatinde arzularınızı dinleyip kısa süreli seksin heyecanına varmalısınız.

Gizli kapaklı seks
Bu seks şeklinde, heyecan ve telaş fazlasıyla vardır. Örneğin çocuklar televizyonda sevdikleri diziye dalmış veya bilgisayardaki oyuna odaklanmaları bir işe yarayabilir. Ayrıca aile evinde gittiğinizde bekarlık odanızda, eşinizin iş yerinde kapalı bir odadaki koltukta sevişmek gibi… İnsanlar dibinizdeyken kapıyı güvenli hale getirerek birkaç güzel dakika yaşamalısınız, heyecanınız beslenir.

Törensel seks
Kendinize arada başka ortamlar ayarlayabilirsiniz. Başka bir şehre gidilmesi bile başka bir semtte manzarası güzel olan bir otel ayarlamak gibi. Mum ışığında bir akşam yemeği, fısıldamalı konuşmalar, özel kıyafetler gibi çok çeşit barından bir akşam yemeğini böylelikle eşinizle aranızda bir törene dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda kendi evinizde de bunu yapmak mümkün.

Yeni evli ya da flört seksi
Flört günlerinize ya da evliliğinizin ilk zamanlarına benzer bir ortam hazırlamaya çalışın. Eski günlerdeki gibi biraz saçma biraz romantik olan sözcükler söyleyin ona. O günleri gündeme getirerek birbirinize hatırlatın. Belki safça belki çocukça veya ergence davranışları sergilemek cinselliğinizi sevimli bir oyuna dönüştürecektir.

Barışma seksi
Anadolu’dan gelen bir söz vardır “Yatakta küslük olmaz” diye. İlişkide tartışmalar illaki olacak ve bu olayları yatak odanıza taşımayın. Eşiniz yaklaştığında arzusuna karşılık verin. Yatak odanızı sadece uyku odası olarak değil aynı zamanda seks odası olarak da kodlayın. Bir tartışma sonrası barışma seksi sizi daha da yakınlaştırabilir.

Stres seksi
Evlilik fedakarlık gerektirir. Biri stresli ise karşısındaki ona ilgi ve şefkatle yakınlık duygusunu hissettirmesi gerekir. Bunu uygun aşamalarla yaptığınızda tatlı dokunuşlar, minik öpücükler ve sonrasında arzuyu uyandırmaya doğru ilerleyebilir. Seks keyif ve haz almak demektir. Bu seks çeşidinde stresli olan tarafı rahatlatmak için diğeri onun sevdiği şeyleri yapacaktır.

Tembel seksi
Herhangi bir iş yapmak zorunda olmadığınızda, baş başa iken, tatilde ya da pazar günleri yaşayabilirsiniz. Bir işiniz olmadığı için istediğiniz uzunlukta eşinizle vakit geçireceğiniz bir seks şekli. Acele etmeye gerek olmayan, hemen sonuca ulaşma havasında olmadan gelişip gider. Yatakta, mutfakta ya da evin herhangi bir yerinde başlayan bu seks şekli nerede sonuçlanacağı size kalıyor.

Güven ve destek seksi
Kendini kısa süreli güvende hissetmeyen eşe sevgi ve yakınlık göstermek, ona güvende ve sevildiğini hissetmek için gösterilen ilgi, destek ve yakınlaşma süreci ile gerçekleşen sekstir. Sevgi sözcükleri ve sizin için eşiniz neden önemli olduğunu değerlendirmek, ona değer verdiğimizi ve onun yanında olduğunuzu hissettirmeliyiz.

Fantezi seksi
Bu seks türü rutinleşen yatak odanızı bir film setine dönüştürme gibi. Tüm saçma, yasaklı veya heyecan verici fantezilerin uygulanacağı bir seks türüdür. Hayal edebildiğiniz herhangi bir şey sizin için ilham kaynağı olabilir. İlginç kostüm, seks oyuncakları, deri aksesuar veya zevkinize göre herhangi bir şey kullanılabilir. Önemli olan husus, eşinize zarar vermemek gibi kırmızı çizgilere dikkat etmek olacaktır. Eşinizin benimsemediği birtakım fantezileri ısrarla zorlamamaktır. Fantezi seksi tarafların ortak iradesiyle, sınırları zorlayarak seksi heyecanlı bir oyuna çevirmek türüdür.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Yeter artık …………………………… yapmayın. Cümlesindeki boşluğu doldur?