Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
12 Nisan 2018, Perşembe 13:54 · 146 Okunma
Evlilikte Bebekten Sonra Mutlu Olmanın 4 Kuralı! - Sözümoki

Evlilikte Bebekten Sonra Mutlu Olmanın 4 Kuralı!

Avuçlarınıza düşen taze bir yaprağı yakalamak... Denizdeki su kabarcıklarına neşeyle dokunmak... Ebeveyn olmak hem bunların tamamı hem de çok daha fazlası. Size ait bir canlının tüm sorumluluğunu almak yepyeni bir sürece açılan özel bir kapı. Dolayısıyla #ebeveyn olmak evliliği sandığınızdan çok daha fazla etkiler. Bu etkiyi olumlu yöne çevirmek ise mümkün. Çünkü çocuklar ellerinde daima güzel günleri taşır. Peki bebekten sonra mutlu evliliğin sırrı nedir?

- İletişimden uzaklaşmayın. Ebeveyn olmanız bir eş olduğunuz gerçeğini arka plana atmamalı. Eşinizle konuşun, gerekirse tartışın fakat ne olursa olsun #iletişim bağını koparmayın. Sorunları tek başınıza çözmeye çalışmayın. Bebeğinizle uğraşmak sizi yorduğu zamanlarda bile duygularınızı eşinizle paylaşın.

- Hayatı pas geçmeyin. Çünkü evin içinde olduğu kadar dışarda da bir dünya var. O dünya akmaya devam ediyor. Eşinizle birlikte sosyal hayatınızdan uzaklaşmamaya çalışın. İlk aylarda bu dengeyi kurmak oldukça zor fakat bunaldığınızı hissettiğiniz anlarda nefes almak için küçük bir kaçamak yapın.

- Değişim için heyecanlı olun. Asla korku hissetmeyin. Çünkü bebekten sonra oluşacak değişim sizin için de yepyeni bir hayatın kapılarını aralıyor. Evden iki kişi çıkarken üç kişi döneceksiniz. Sabahlarınız ve geceleriniz değişecek. Bunun yorucu bir süreç olduğunu düşünmek sadece moralinizi bozar. #Neşeli ve #huzurlu anlara odaklanmak ise anın tadını çıkarmanızı sağlar.

- Sıradan olun. Evet, sadece sıradan olun. Mükemmel olma çabası içinizdeki potansiyeli ziyan eder. Her şey değişebilir. Ama sizin mutlu bir aile olduğunuz gerçeği baki kalır. Eviniz dağılsa da yorgunluktan yatağa bayılsanız da mükemmel olmaya çalışmayın. Hatalar yapın. Çünkü bütün hatalar sizi daha güzele ve iyiye taşıyan araçlar olacaktır.

#mutluevlilik #bebek #çocuk #insan #mutluluğunformulü

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Hikaye (Günün Hikayesi)
Anıtkabir ziyareti yaptın mı, neler hissettin?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →