Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Evlilikte Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı ? - Sözümoki
Dilan Orbay Altın Destekçi Altın Destekçi
16 Temmuz 2020, Perşembe 15:52 · 9012 Okunma

Evlilikte Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı ?

Yalnızca eşinizle paylaştığınız, özel olan ve oda arkadaşı olmaktan çıkaran şey cinselliktir. Cinsellik; evliliğin en önemli parçasıdır, eşinizle arkadaş olmaktan çıkarır ve iletişiminizi kuvvetlendirir. Eşinizle gerçek anlamda deneyim kazanmak için, eşinize dürüst olmalı ve neler beklediğinizi bildirmeniz gerekir. Böylelikle birbirinize karşı oldukça fazla rahat hissetmeniz gerekir.

Eşinizle samimi konuşabilmek, cinsellik olmadan başkasıyla kuramayacağınız bağlantıyı kurmanızı sağlar. Bu şekilde samimi ve dürüst konuşmalar tutku yaratır.

Haftada ne kadar cinsel ilişkide bulunduğunuzun önemi yoktur, önemli olan kalitesidir. Eğer böyle değilse, evlilik gerçekten mutlu değildir.

Eşinizle cinsellik üzerine konuşmak için ipuçları:

Konuşma Yapacağınız Ortam Rahat Olmalı

Cinsellik hakkında konuşmaya başlamadan önce rahat bir yere geçin, örneğin kanepe ya da yatak odanız. Dikkatler dağılmayacak şekilde, cinsellikten beklentinizi ve isteklerinizi açıkça belirtin.

Güvenilir Kaynaklardan Bilgi Edinin

Bilinen iyi yazılmış bir kitaptan bilgi alın. Dış kaynaklardan bilgi edinmek fazlaca yararlı olabilir. Bu tarz bilgiler özellikle çekinen çiftler için danışmanlık hizmeti gibi olabilir.

Açık Görüşlü Olun

Cinsellik hakkında eşinizle konuşmaya başladığınızda gelecek yorum ve önerilere şaşırabilirsiniz. Eşinizin fikri rahatsız edici gözükebilir ancak ikinizin de sevgi macera hisseleri ile yaptığınız bu girişim başarılı bir deneyim olabilir. Ayrıca basitçe bile olsa çizgiyi aşarsa, hayır demekten çekinmeyin. Amaç ikinizin de memnun ve istekli olmasıdır.

Saygı-Sevginizi Gösterin

Fiziksel şiddet hiçbir türlü kabul görülmeyecek bir harekettir. Bu aşamada karşılıklı saygı göstermek çoko önemlidir. Fiziksel yakınlıkta olmak, ilişkinizi mükemmel yapabilir. Cinsel ilişkide tutkunun önemli faktörü sevgidir. Gözlerine bakarak, elini tutarak konuşmak güven hissi verecektir.

Affedici Olun

Herkes hata yapar ve evlilikte de hatalar kaçınılmaz olur. İyi bir evlilik için ve cinsel ilişki için iki tarafında iyi bir affedici olması gerekmektedir. Cinsellik sırasında olmaması gereken olumsuz duygular, nefret ve kızgınlıktır.

Takdir Edici Olun

Sizin için bir şeyler yapmış olan eşinizi takdir etmeyi aksatmayın ve elbette takdir beklediğinizi de iletin.

Sadık olmak

Zina evliliği öldürmenin en hızlı yoludur. Sadakatsizliğe gidecek yollardan uzak durup evliliğinizi korumanız gerekir. Güven duyulan ilişkide cinsellik en tutkulu şekilde yaşanmaktadır.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Telefonda başka ses tonuyla, normalde başka ses tonuyla konuşan insanlar hakkında ne düşünüyorsun?