Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
07 Ekim 2018, Pazar 11:21 · 431 Okunma
Facebook a Kimlerle Arkadaş Olmamalısınız - Sözümoki

Facebook'ta Kimlerle Arkadaş Olmamalısınız

Sosyal medyanın gücü hayatımızın her köşesini ele geçirdi. Daha doğrusu bu gücün bizi ele geçirmesini tercih ettik. Sosyal medyanın en önemli portallarından biri olan Facebook için de durum pek farklı değil. Gün geçtikçe hız kazanan site devasa bir arkadaşlık ağı olmayı sürdürüyor. Fakat söz konusu internet ise her zaman biraz temkinli olmak şart. Davet gönderdiği zaman kimlerle arkadaş olmamalısınız? Sizler için derledik...

- Dedikoducu akrabalardan uzak durun. Facebook'ta halanızın komşusu ile arkadaş olmak her zaman fayda sağlamayabilir. Eğlenmek için gittiğiniz bir partiden gelen fotoğraf tüm mahallenin eğlence konusu olsun istemiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Elbette eğlenmek için gittiğiniz yerde yeni tanıştığınız kişilerle hemen Facebook arkadaşı olmamak da faydalıdır.
- Ortak arkadaşlarınız olan yabancılar az da olsa güven verebilir. Fakat neden? Bu site her şeyi birleştiren bir köprüyse, sizi tehlikeli birine de bağlıyor olabilir. Atılgan ve rahat insanları Facebook bile olsa yakınınızda tutmamalısınız. Önceden tanışıyorsanız o başka tabii...

- İş çevrenize özellikle dikkat! Facebook kitleniz genişlerken iş arkadaşlarınızı eklemeniz çok normal. Fakat patronunuzu bu çerçevede tutmak iyi bir fikir olmayabilir. Statünüze ne kadar yorgun olduğunuzu ya da işinizden ne kadar sıkıldığınızı yazdığınız zaman patronunuzun bu bilgileri görmesini istemezsiniz. Hastalık bahanesiyle işten kaytardığınız gün Facebook'ta idari amirlerinize yakalanmak da hoş olmaz.

- Çocuğunu yaşamının merkezine alanlar... En sıkıcı gruba dahil olanlar diyebiliriz. Güncelledikleri durum bilgileri yalnızca çocuklarıyla ilgilidir. Çocuklarının fotoğrafları ve övgüleriyle zaman tünelinizi işgal ederler. Başlangıçta çok sevimli olan bu durum zamanla bunaltıcı bir yapı kazanır. En sağlıklısı küçük ölçekli eğlence merkezi olan Facebook'u eğlence odaklı arkadaşlıklarla sürdürmek olacaktır.


#facebook #arkadas #sosyalmedya #dostluk #tanıdık #yabancıistekler #aile #işarkadaşı #okularkadaşı

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Masaüstü bilgisayar mı? Laptop mu? Neden?