Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
06 Kasım 2018, Salı 15:35 · 119 Okunma
GERÇEK AŞK NEDİR? ÖN YARGISIZ VE SONUNA KADAR OKUYAN ÇOK Ş - Sözümoki

GERÇEK AŞK NEDİR? ÖN YARGISIZ VE SONUNA KADAR OKUYAN ÇOK ŞEY ANLAR...

AŞK; KARŞI CİNSLERİN BİRBİRLERİNE OLAN SADAKATİ,GÜVENİ,BAĞLILIĞI DİYE BİLİNİR. PEKİ ÖYLE Mİ? ÖNCE TOPLUMUN BİLDİĞİ AŞK KAVRAMI OLAN ÖĞRETİLMİŞ AŞK ÜZERİNE BİRAZ DEĞİNELİM.
İLGİ ÇEKMEK, İLGİ GÖRMEK, SEVMEK VE SEVİLMEK BİR İHTİYAÇTIR. HER İNSANIN İÇGÜDÜSEL OLARAK DOĞUŞTAN SAHİP OLDUĞU HİSLERDİR BUNLAR, ÖNLENEMEZ. MESELA HER GÜN SOKAKLARDA GÖRÜRÜZ GENÇ BİR ERKEK BU HİSLERİN GÜDÜMÜ İLE SAÇLARINI DİKER, DAR ELBİSELER, DÖVMELER, DÜŞÜK BELLER... SAYMAKLA BİTMEZ. KENDİSİ DEĞİLDİR O AN. AMA GENÇ KIZLAR DA BU TİPLERİ BEĞENİR, OĞLAN DA BUNU BİLİR VE BU DOĞRULTUDA KENDİNE TARZ EDİNİR. ERKEK DIŞINI CİLALAMIŞ, PARLATMIŞTIR AMA İÇİNİ KİMSE BİLMEZ.BİR DE ALTINDA ARABASI, CEBİNDE PARASI VARSA BÜTÜN KIZLAR (İSTİSNALAR HARİÇ) ONA AŞIKTIR.
GELELİM KIZLARA. ONLAR DA AYNI İÇGÜDÜSEL DÜRTÜ İLE DAR GİYİNİR, BÜTÜN VÜCUDUNU BELLİ EDER Kİ BEĞENİLSİN.O DA BİLİR Kİ ERKEKLER GÜZEL VÜCUTLARI BEĞENİR. YİNE KALBİNİ KİMSE BİLMEZ...SONRA GENÇLER SÖZDE AŞIK OLURLAR VE AYRILIRLAR. BU İNSANLAR YETİŞKİN OLURLAR, EVLİLİK ÇAĞINA GELİRLER HATTA EVLENİRLER. ANCAK AİLENİN NE DEMEK OLDUĞUNU NASIL KUTSAL OLDUĞUNU BİLMEZLER. İKİ TARAFTA BİRBİRLERİNİ MADDE İLE TANIMIŞTIR. ERKEK KIZIN VÜCUDU İÇİN, KIZ ERKEĞİN PARASI İÇİN EVLENMİŞTİR.ÖYLE YA CEBİNİ AÇARSAN CEBİNİ GÖRÜRLER, VÜCUDUNU GÖSTERİRSEN VÜCUDUNU GÖRÜRLER, KALBİNİ AÇARSAN KALBİNİ...BOŞANMAK ÇOK BASİTTİR ONLAR İÇİN, ÇIKTIĞINDAN AYRILMAK GİBİ BİR ŞEY ZANNEDERLER BOŞANMAYI, ALIŞMIŞLAR BİR KERE. ÇOCUKLARI KİMSE ÖNEMSEMEZ. ONLAR İÇİN "BEN" KAVRAMI EN ÖNEMLİSİDİR.OYSA AİLE DEMEK "BİZ" DEMEK DEĞİL Mİ? BÖYLECE, İNSANLAR FARKINDA OLMASA BİLE TOPLUMLARIN YÖNETİLMESİ, AİLE KAVRAMININ İÇİNİN BOŞALTILMASI İÇİN FİLMLERİN, DİZİLERİN KULLANILMASI İLE OLUŞTURULMUŞ ENSTRÜMANDIR. İŞTE BU ÖĞRETİLMİŞ AŞKTIR...

GERÇEK AŞK NEDİR?
İNSANLARIN BİRBİRLERİNE OLAN DUYGU VE HİSLERİNİN HİÇBİRİSİ AŞK DEĞİLDİR, SEVGİDEN ÖTEYE GEÇEMEZ. BİLMEYENLER AŞIK OLDUM ZANNEDER. KENDİNDEN ÜSTÜN OLANA DUYULAN YEGANE, SONSUZ BAĞLILIK VE EN DERİN COŞKUDUR AŞK. ERKEK VE KADIN AYNI TÜRDENDİR, BİRBİRLERİNE ÜSTÜNLÜKLERİ YOKTUR. HER KALP YALNIZCA BİR AŞKI BARINDIRABİLİR( MADDEYE DEĞİL MANAYA BAKANLAR BUNU ANLAYACAKTIR). AŞK YALNIZCA ALLAH'A OLUR. MESELA BİR ERKEK YÜZÜ ÇOK GÜZEL BİR BAYAN GÖRÜR VE AŞIK OLDUM ZANNEDER. BAZEN GÜNEŞLİ BİR GÜNDE DALINDA BİR GÜL TOMURCUĞU GÖRÜRSÜN AŞIK OLDUM ZANNEDERSİN. KIŞIN AYAZINDA LAPA LAPA YAĞAN KAR TANELERİNİ İZLER VE AŞIK OLDUM SANIRSIN. BAZEN AYNADA KENDİNE BAKIP, BAZEN MASUM BİR BEBEĞİN SAF GÜLÜMSEMESİNE BAKIP, BAZEN OMUZUNA KONAN BİR KELEBEĞE BAKIP AŞIK OLDUM SANIRSIN.AMA ÖYLE DEĞİLDİR.
O GÜZEL KIZLA SOHBETE GİRMEYE SELAM VERMEYE ÇEKİNİRSİN, UTANIRSIN, HAYA EDERSİN AMA NEDEN BÖYLE YAPTIĞINI BİLMEZSİN. BİLMEDİĞİN ŞEY, O GÜZELLİĞİN ALLAH'IN YANSIMASI OLDUĞUDUR. O KIZ BUNU KENDİNDEN BİLİP EGOSUNA YENİLDİĞİNDE AŞIK OLDUĞUNU ZANNETTİĞİN AMA AŞIK OLMADIĞINI ANLADIĞIN ANDIR. AKSİ O KIZ GÜZELLİĞİNİN EMANETİNİN FARKINDAYSA İŞTE ONA HER GÜN AŞIK OLURSUN. YA DA YÜZ GÜZELLİĞİ DEĞİL EVLENDİĞİN BAYANDAKİ MERHAMETİ GÖRDÜĞÜNDE, MADDİYATIN ONU ETKİLEMEDİĞİNİ GÖRDÜĞÜNDE, SIKINTILARDA DAHİ MORALİNİ BOZMADIĞINI GÖRDÜĞÜNDE, TARTIŞIRKEN DAHİ O KIZDIĞINDA SEN SUSUP, SEN KIZDIĞINDA ONUN SUSTUĞUNU GÖRDÜĞÜNDE ONA HER GÜN AŞIK OLURSUN.

O GÜL TOMURCUĞUNA BAKMAYA DOYAMAZ AMA YİNE DE ONU DALINDAN KOPARAMAZSIN, ELİN GİTMEZ. SEBEBİNİ ANLAYAMAZSIN AMA YİNE DE ONU KOPARMAYA YELTENDİĞİNDE KUDRET BULAMAZSIN. BİLMEDİĞİN, ONUN DA CANLI OLDUĞU, BİR VAZİFESİNİN OLDUĞU VE O VAZİFESİ HER NE İSE SENDEN DAHA İYİ YAPTIĞINI HİSSETMENDİR.

YAĞAN KAR TANELERİNİ SABAHA KADAR İZLER, HİÇ BİTMESİN İSTERSİN. AYNADA KENDİNE BAKIP DERİN BİR ANLAYIŞA GİRDİĞİNDE BU YÜZÜN BİR GÜN TOPRAK OLACAĞINI HATIRLARSIN, O ANDA O YÜZÜN SANA EMANET VERİLDİĞİ KALBİNE ATILIR.EGONU YENDİĞİN ANDIR O AN... O BEBEĞİN MASUM GÜLÜŞÜNÜ TEKRAR TEKRAR İZLEYEBİLMEK İÇİN TÜRLÜ MAYMUNLUKLAR YAPARSIN Kİ GÜLSÜN DİYE. OMUZUNA KONAN KELEBEK RAHATSIZ OLMASIN, UÇMASIN DİYE AĞAÇ OLURSUN ADETA, O MUHTEŞEM GÜZELLİK GÖZÜNÜN DİBİNE GELMİŞ, OMUZUNUN UCUNA KONMUŞTUR SAATLERCE İZLEMEK İSTERSİN.

VELHASIL, O MUHTEŞEMLİKLERDE ALLAH'IN YANSIMASINI GÖRDÜYSEN EŞİNLE BİR ÖMÜR YETMEZ O ZAMAN AŞK ANLAMINI BULUR. LAKİN EGO DÜRTÜSÜ İLE HAREKET EDERSEN, "BİZ" NE DEMEK UNUTURSAN VE "BEN" OLGUSUNA TAPMAYA BAŞLARSAN O GEÇİCİ BİR SEVGİDEN ÖTEYE GİDEMEZ. CANLI CANSIZ HER ŞEYİN BİR HİSSİYATI VARSA , AŞIĞIM DEDİĞİN KİŞİYE SEVGİDEN ÖNCE SAYGILI OLMALISIN. ONU DA ALLAH YARATTI, HOR GÖRME, KÜÇÜMSEME, KÖTÜ SÖYLEME, KALP KIRMA, DÜŞÜNCELERİNİ DAYATMA, BASKI KURMA, ONUN DA AKLI VAR İRADESİ VAR. SONRA AŞK ZATEN KENDİSİ GELİR. SAYGI, AŞKIN KÖŞESİDİR. ONA OTURACAK YER YAPMAZSAN GELİP HAYATINA GİRMESİNİ BEKLEME. ÖNCE SAYGI SONRA SEVGİ...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Karikatür (Günün Karikatürü)
İngiltere başbakanı oldun, ne yaparsın?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →