Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
14 Mart 2019, Perşembe 17:30 · 105 Okunma
GİDİŞAT İYİYE GİTMİYOR - Sözümoki

GİDİŞAT İYİYE GİTMİYOR

Gidişat iyiye gitmiyor.. Bir şeyler yapmamız gerekiyor.. insanımız gaflet uykusundan lezzet alır hâle geldi.. Binlerce kayıp yaşıyoruz ama kimsenin umrunda olmuyor.. Değerlerimizi kaybediyoruz . Birileri dinimizi üç kuruşluk makâmı uğruna satışa çıkarmış ; kapış kapış gidiyor genetiğiyle oynanmış islam.
Kızlarımız bir paçavra misali başına aldıkları renkli bezlere "tesettür" diyor.. Yüzlerine katman katman sürdükleri boyaları şimdi en çok islamın kızları alıyor.
Lise çıkışlarına rastalamamak için erken çıkıyorum evden , gördüklerim bir şeyler alıyor benden; caddenin ortasında oturup ağlayacak hâle geliyorum.. Nerede kaldı insanlığınız , dininizi ikiyüz gramlık çay poşetlerine mi sattınız ! Hangi tanzim satış noktasında beklerken düşürdünüz , bir bozuk para gibi cebinizde taşıdığınız insanlığınızı ...
Gidişat iyiye gitmiyor. Bir şeyler yapmamız gerekiyor...
Otobüste önümde oturan yaşlı teyzenin elinde zar-zor kullandığı büyük ekranlı bir telefon var , yan koltuğumda ağlamaya başlayan çocuğa annesi bir susturucu gibi telefon veriyor ; çocuğun sesi âniden kesiliyor. Kanım donuyor.. Toplumumuzda gözlerimizin önünde binlerce cinayet işleniyor , kimseden çıt ses çıkmıyor! Kan mı dökülmesi gerekiyor , neden kimse görmüyor caddelerde bir ceset gibi dolaşan insanları. Bize dayattıkları büyük ekranlı cihazlarla ruhumuz , kalbimiz , bizi insanca yaşatan manevi değerlerimiz ölüyor. İçinde yaşadığımız dijital bir dünya var , herkes gerçekte olmak istediği bir insanMIŞ gibi davranıyor. Büyük ekranlı televizyonlar , büyük ekranlı telefonlar , bilgisayarlar , tabletler.. Dışarı çıkar-çıkmaz gördüğümüz rengarenk biblordlar... Hepsi kapitalist , sedece dünya endeksli düzenin bir parçası , anlamayan insanlarımız bizi öğüten , neslimizi bitiren çarkın bir parçası oluyor..
Gidişat iyiye gitmiyor. Bir şeyler yapmamız gerekiyor..
İlkokuldan üniversiteye kadar şimdi bütün herkes okulla dopdolu. Böyle olunca eğitim seviyesi mi yükseliyor , bu işlerden anlamıyor muyum yoksa ? Çocuk-genç farketmiyor , ailesiyle geçirdiği bir zaman yok , paylaştığı bir şey yok.. Bu kadar eğitim (!) veriliyor ama gelen karneden kimsenin memnûn olduğu da yok.. Üniversiteler mezun veriyor , her yeni mezun "üniversite mezunu işsiz" grubuna katılıyor. Bölüm birincileri psikolojik destek alıyor , sınavda dereceye giren öğretmen mülâkat sonrası intihar ediyor.. Hapishaneler hınca hınç insan dolu , dışarısı hırsızdan-namussuzdan geçilmiyor.. Bu insanlığın hâlini kimse mi görmüyor ?..
Birilerinin görmesi , anlatması , uçuruma koşarak giden insanlara kuvvetli bir tokat atması gerekiyor.
Gidişat iyiye gitmiyor. Bir şeyler yapmamız gerekiyor.. Gidişat iyiye gitmiyor. İş-işten geçmeden , can çekişen insanlığın üzerini toprak örtmeden bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bir şeyler yapmamız gerekiyor..

》 Çağın yangınını yüreğinde hisseden insanlara selam olsun..

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Savaş denilince ilk aklına gelen hangi savaş?
Sözümoki © 2019 - V.8   Giriş   Kayıt   Üye Kitapları   Üyelik Sözleşmesi   Gizlilik ve Güvenlik   Satış Sözleşmesi   Teslimat Koşulları   Çerez Politikası   Garanti, İade Koşulları   İletişim   Mağaza   Destekçilerimiz →