Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
27 Kasım 2018, Salı 19:05 · 248 Okunma
GÖZLERİMDE Kİ LEYLA - Sözümoki

GÖZLERİMDE Kİ LEYLAO kadar uzun zamandır aklım başımda değil ki, bu kaçıncı kez takılışım aynı basamağa bilmiyorum. Düşüncelerimde yorgunum, rüyalarımda yorgun ve en çok da bu ne olacağını bilmediğim ama bir saniye bile kopamadığım umudumdan yorgunum. Keşke değişen tek şey yaş, kilo yada yüzümde ki bir çıkıp bir sönen sivilce olsaydı. Sevmek hastalık mı? Aşk hüzün mü? Bütün bunlara sebebiyet veren sadece kan pompalayan bir organ mı? Hayır elbette değil. Sevmek şifadır insanın içinde ki tüm pis duyguları temizleyen, insanın içine dönmesini sağlayan. Aşk ise saf özlemdir. Evet acıtır, evet uyutmaz, hele ki gecenin en karanlık saatinde içten içe kimseye belli etmeden boğazını düğümletir, ağlatır. Sana kavuşma umudu ki, beni hayata bağlatır.

Sana olan sevgimi sorduklarında onlara diyorum ki; Ben Mecnun değilim ama Leyla benim gözlerimden baksaydı ona, kıskandırdı. İnsanlar anlamıyor beni, sevdamı anlamıyorlar. Ve ben kimseye açamıyorum derdimi. İçim, ah içim patlamaya hazır volkan gibi. Kader diyorum hep kader deyip söndürüyorum içimde ki yangını bir nebze. Onu bana getirecek olan kader. Peki ya gelmezse, peki ya son bulursa umutlarım? Olsun, gelirse canım olur, gelmezse de canı sağ olsun diyorum. Biraz daha sönüyor yangınım. Ben her gece söndürüyorum içimde ki yangını ve her sabah tekrar başa dönüyorum. Sana her baktığımda hem huzur buluyor, hem yanıyorum.

Seni tanıdıktan sonra insan kavramı değişti bende. Artık herkes birbirinin kopyası gibi geliyor gözüme. Kadın ve erkek diye ayırt etmeyi çoktan bıraktım. Çünkü sen, benim sevdiğim, seninle aynı vasfa sahip kimse olamaz. Sen ve diğerleri var artık benim dünyamda. Benim için tek renk gözlerinde ki siyah, bana huzur veren yalnızca senin sesin ve yağmur. O yağmur ki, senden önce kaçarken, şemsiye açarken, artık her ıslandığımda sen dokunuyormuşsun gibi tenime bitene kadar bekliyorum. Biliyor musun, ben seni toprağın yağmuru sevdiğinden de çok seviyorum.

Ben seni böylesine severken, başka erkeklerin bende ki seni görmesinden öyle korkuyorum ki. Çünkü sen öylesine eşsizsin ki. Ve ben isterdim ki, dünyada gözleri gören tek erkek ben kalayım. İsterdim ki, seni sadece benim kozama sarıp sarmalıyım. İsterdim ki, ben seni göremez, duyamazken başkası da görmesin, duymasın. Canımdan çok sevdiğimi, bir başkası rastgele bakamasın. Ben seni isterdim, sadece seni, yalnızca seni...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Tişört de en sevdiğin renk?