Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Selime Nikbin Platin Destekçi
04 Mart 2020, Çarşamba 19:57 · 93 Okunma
Güzel Annemin Güzel Ölümü. ( 5 yazı ) - Sözümoki

Güzel Annemin Güzel Ölümü.
( 5 yazı )

Şimdi ne oldu? -naşukürlük mü etmek istiyorsun? Güvercin gibi uçtu gitti annen. Hiç ruhu da incimedi.
- Düzdür yalvariyordum, çünkü onu acı çeken, ağrı çeken görseydim ondan kabak ölürdüm. Ona göre hep yalvariyordum. Lakin ,böyle tezlikle istemiyordum. Annesiyle iki gün önce olan sohbeti yadina geldi ve hemen ayıldı düşüncelerden. Korka korka elini uzattı anasının eline taraf. Elleri titriyor, esiyordu. Sanki cereyana dokunur gibi hissediyordu. Son defasında hayalinde düşündü; keske soğuk olmayaydı anasının eli. Nihayet ki eli yetti eline.
-Ana! Ana! diyerek feryat figan koparmak istedi. Hasta insanlar gibi
zariyarak, inildeyerek heyecanlı, titreyen elini telefona uzattı. Dodaklari kaç yerden partladi, sanki od tutup yanan sahrada kalmıştı, o tarafa bu tarafa kaçıyordu. İlk aklina gelen gomşulukta yaşayan, doktor Almaz hanım oldu. O hanım da insanlara yardımlar yapmaktan öteri evde bulunmurdu. Onun evde olması için Yaradana yalvararak koştu onlara. Onu gören gibi sanki kalbine bir umut geldi.
Lakin Almaz hanım söyledi; iki saat önce bizlere veda etmiştir. Hemen gelen Ampulans da aynen Almaz hanımın dediği gibi söyledi.
Perişan da olsa düşündüğü fikirlerle bağlı dodaklarinda tebessüm ederek astaca; " çok şükürler olsun ki herşey senin istediğin gibi oldu Ana! Sene demiştim de sen benim TANRI payimsın
Tanrı tarafından yaratılmış bir melek idin
Sen ancak arzulanan böyle güzel bir ölüme layık ola bilerdin. Ana hayatta ne kadar güzeldinse ,ölümünde de o kadar güzelsin! Gidecek mekanın hayırlı, mübarek olsun İnşallah Ana " söyledi!
Zorla da olsa gülümsemeye çalıştı. Önünde ise güzel,melek bir anne cenazesi ebediyet alemine qedemlerini atıyordu. ...

Son. Son.Son.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Şuan ölsen sence cennete mi gidersin cehenneme mi? Açıkla?