Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Hayatta Düzen Arayanların Düzensizliği? Neden Düzgün Bir H - Sözümoki
17 Ekim 2020, Cumartesi 01:05 · 303 Okunma

Hayatta Düzen Arayanların Düzensizliği? Neden Düzgün Bir Hayatımız Yok? Düzenli Bir Yaşam İçin Yapılması Gerekenler?

Merhabalar, uzun bir dönem ortadan kaybolmuştum. Bomba gibi bir içerikle karşınızdayım. Hayat akıp giderken biz de hayatla beraber akar gideriz. Herkes bu akıp gitme sürecinde kendi kanallarını belirler ve su akar yolunu bulur. Bazılarımız, birçoğumuz kendimizle alakasız kanallardan başkalarının suyuna karışır ve hayatı büyük ölçüde ıskalarız. Karmaşık hissederiz. Hayattan ne beklediğimizi bilemez, ne yapacağımız konusunda fikir sahibi olamayız. İşte bu duyguların tek bir adı karmaşıklık... Adını koyamadığımız bir karışım....

İnişli çıkışlı gidişatın yanı sıra büyük oranda düzen sahibi bir yaşantı kişinin daha az başını ağrıttığı bir yaşama denktir. Bu durum daha mutlu ve daha net hissiyatlara sahip olabilmek adına önem taşır. Yani düzenli bir hayat, kişinin daha az yorulmasını sağlar. İşine, hedeflerine ve her şeyden önemlisi kendisine daha iyi yoğunlaşmasını, sorunlarını daha rahat çözebilmesine imkan verir. Peki bu karmaşıklık içinde, düzensiz bir devirde düzenli bir hayatı nasıl kurarım diye düşünüyorsan sana birkaç öneri verebilirim.

- Lütfen sabah uyandıktan sonra yatağını topla ve kişisel bakımını kusursuz bir şekilde yap. Bu durum güne ufakta olsa başarı ile başlamanı sağlar, gün boyu başarılı olma ihtimalini de arttırır.

- Lütfen giyeceğin kıyafetleri bir gece öncesinden hazırla. Bu sayede sabah bir telaşın olmayacak ve acele etmeyeceksin. Düzenli bir hayat, en az paniğin olduğu bir yaşantı biçimidir.

- Lütfen sabaha mahkeme duvarı gibi bir surat ifadesi ile başlama. Unutma nasıl başlarsan her şey öyle devam eder, kötü başlangıç ile başarılı bir son beklemen saçmalık olur.

- Lütfen küçük hayaller kur. Mesela, izin gününde yakın çevrende bir muhit belirle ve izin gününde oraya git, bir yemek belirle ve izin gününde o yemeği yap, küçük küçük kendini motive edersen, büyük ölçüde motive olacaksın.

- Lütfen bazı konularda kendini zorla. Konfor alanının dışına çık, üşendiğinde kendi elinden kendini çek ve ayağa kaldır, harekete geç. Düzenli bir hayattan kastım her şeyin yerli yerinde olduğu bir hayat değil, tamamı ile gereksiz depresifliğin olmadığı, can sıkıcı durumların en az olduğu bir hayat demektir. Kendini iyi hissedebildiğin ve hayattan memnun kalabilecek kadar pozitif bir hayat, kabullenilmiş durumların olduğu, kafaya takılan durumlara takılıp yere düşülmeyen, düşüldüğünde kalkıp devam edilebilen bir hayat potansiyelidir. Kendi kendine verdiğin değer ve bu değer karşısında hayata iyi ve mücadeleci yönden bakabilme felsefesidir. Pollyannacılık değil...

"Unutma zorla nasip olmaz ama zorlamadan da nasip olmaz..."

"danışmak istediğiniz konular varsa mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.
İnstagram - tugracknn"

Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kuantum teorisi hakkında ne düşünüyorsun?