Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Hedefler Kaderinizi Belirler - Sözümoki
28 Haziran 2018, Perşembe 01:23 · 2113 Okunma

Hedefler Kaderinizi BelirlerHedefler, başarıya giden yolda sizin kendi hayatınıza verdiğiniz değerdir. Bireyler hedeflerini belirler ve o yolda ilerlerler. Her başarının öncesinde belirlenmiş bir hedef vardır. Hedef koymak yürüdüğünüz yolda size rehber olacaktır. Çünkü, nereye gittiğinizi bilmiyorsanız, hangi yoldan gittiğinizin bir önemi yoktur.
Başarılı insanların ortak noktası hepsinin hedeflerinin olmasıdır. Geçmişe baktığımızda adını tarihe yazmış olan kişilerin en genel özelliği kendilerine bir hedef koyup o doğrultuda ilerleyip, başarılı olmalarıdır.

İlk Önce Hayal Etmelisiniz..

Hedef koymak, hayal etmekten sonra gelir. Hayaller kurulur, hedefler belirlenir. Hedefiniz ne kadar net, kesin ve güçlüyse sizlerde o kadar güçlü bir şekilde ilerlersiniz.

Küçük Parçalara Bölün..

Hedef koyarken, adım adım küçük hedefler ile başlamalısınız. Hedefinizi küçük parçalara bölmelisiniz. Akşam yemeğinde bir ekmeği bir bütün olarak yemeyi hedefliyorsunuz, ancak onu bir bütün olarak yemeniz mümkün olmayacaktır. Ekmeği küçük parçalara bölerek kolaylıkla yiyebilirsiniz. Hedefleriniz çok büyük olabilir ancak adım adım ilerlemelisiniz. Çünkü biliyoruz ki ; Büyük düşünüp küçük başlayabiliriz.

Dolayısıyla, hedef koymak sizin hayatınızı kolaylaştıracak ve yürüdüğünüz yolda daha kolay ve net bir haritanız olacaktır. Lütfen, hayallerinizi hedeflerinizi ve hayatınızı küçültmeyin, engellemeyin. Başarılı olmak için elbette yorulacak , terleyeceksiniz. Çünkü her güzel şeyin bir bedeli vardır.
Unutmayın, kaderinizin yolunu çizen, geleceğinize şekil veren hedeflerinizdir. Bütün yolculuklar gitmeyi hedeflemenizle başlar.

2 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Sence sen bir Avrupalı mısın? Neden böyle düşünüyorsun?