Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Alihan Çakmak Bronz Destekçi
30 Kasım 2019, Cumartesi 11:55 · 31 Okunma
Helâl aşk ilk gün - Sözümoki

Helâl aşk - ilk gün

Çağın en zor sanatı nedir ? diye sorsalar edep ile sevmek derim.Kördüğüm gibi sevmenin sünnet olduğu bir dine sevmeyi yasaklıyor diyemeyiz.
Sadece 'sevmeyi bilmiyoruz' diyebiliriz.
Birinin kalbinin güzelliğine güvenmek ne kadar güzel.
Yanlış yapmış olsa da biliyorsun o öyle yapmak istememiştir, çünkü o tanıdığın en güzel kalp. En güzel kişidir.

Yağmurlu bir İstanbul akşamıydı. Salonda şöminenin başında iki rekat namazdan sonra Hayâlime bakıyordum. Oda bana utana utana birşey söylicek ama gülümseyip duruyordu🙊
Şimdi ne olacak dedi gülerek. Pekiya beni herzaman ilk günki gibi sevecekmisin? dedi. Her bayanın korkusudur belki de, ileride ilk günkü gibi sevilmemek.
Ne kadar kırılıp üzülsen de yârim dediğine sırt çevirme dertdaş. Sonra o sırtın yokluğunu her daim bağrında bir ateş gibi hissedersin. Bunu da böylece anlattım Elife. İçi rahatlamıştı ve bana, gel seninle birbirimize söz verelim dedi. En ufak kavgamızda bile akşam başımızı yastığa sarılarak koyalım. Koyalım ki her sabah en güzelinden uyanalım. Koyalım ki her sabah İLK GÜN ki gibi kalkalım. Tamam dedim hafizeme. Gözlerindeki ışıltıyı sizlere anlatamam. O kadar güzel bakıyorduki mutluluğu gülümsemesinden belli oluyordu☺️ Hafizem.. Meâli.. Can yoldaşım.. Seni o kadar çok sevdim o kadar çok temiz hayâl ettimki! Eğer değerince seni yazamıyor ve beceremiyorsam beni affet. Hayatımız ve yaşamımızla insanlara örnek ve Allahın rızasını beraber kazanmamız umudu ile bir gün yollarımızın kesişmesi duasını ediyor seni Allaha emenet ediyorum.
Hafızın Alihan.
.
.
@hafizinhayali

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Işınlanmak isteseydin nereye gitmek isterdin?