Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
21 Nisan 2020, Salı 03:21 · 50 Okunma
Hüner dediğin! - Sözümoki

Hüner dediğin!..

Günlere tutunup akıyorum zamandan.Zihnimin son durağına varmadan soluklanıyorum yalnızlığa giriftar düş evimde. Kimlerin gelip geçtiği ;kimsenin kimseye kalmadığı hakikatiyle. İrkiliyorum bir gecenin içinde.Ellerim uyuşuyor yalın ayak durduğum zeminde. Hiç kimsenin kimseye geçit vermediği ağulu zamanın pervazında şeker yalan çocuğu görüyorum. Göz kırpıyor bana ;ben de ona göz kırpıyorum. Bir an tüm zorlukların pençesinden sıyrılıyor ruhum gülümsemesiyle. Benimse elimde elma şekerim yok mesela.Buna içlenmiyorum,elma ben de sır!
Bir hayal arzulandığı ölçüde sanılanın aksine bir yetişkinin ruhuna tat verebilir şeker şerbet niyetine. Bu zahmetli akışta bakış açısı mühim olan ve neyi nasıl yorumladığı kalbinin. Kırmızının bıraktığı mor hislerden, sarının maviye bürünen ruhuyla yol alabilirsin zaman zaman.Ne düşündüğünü şu an tahmin ediyorum. Bir son bekliyorsun, parantezi kapansın istiyorsun kokusundan tiksindiğin buhranlı günlerin. Nokta konulsun da istiyorsun ve nefes alamıyorsun aynı zamanda. Sayılı zaman çabuk geçer derlerdi, günler geçsin diye sayıyorsun. Bir an geliyor;tıkanıyorsun!

Bekleme... Nokta konulmasını, parantezin kapanmasını. Çünkü noktasız bir hayatta yaşıyorsun. Yaralarının kapandığını sandığın o demler de parantez içindeki parantezi görmüyorsun. Peki bu hüner mi? Değil elbete. Görüneni göremeyenler için bunun bir ödül olduğunu bile düşünüyorum çoğu zaman.

Şimdi kelimelerin nadasa bırakıldığı bir vakit benim için. Çok şey yapasım yok;çok şey yaşayasım var. Artık ağacın gölgesini anlatmak değil mesela ağacın gölgesinde oturmak elzem.Denizin dalga seslerinden ivme ivme yayılan huzuru sayfalara nakşetmek yerine;
Çıksam dışarı, yürüsem kimsenin olmadığı sessiz sahilde. Meltem, deniz; ıpıssız bu mevsimde çığlık çığlığa gece, düşlerim bir de ben.
Ürperen sayısız latifem.

Pınar Önalan...

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
Günün en sevdiğin vakti?