Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
20 Ekim 2018, Cumartesi 11:23 · 383 Okunma
İlişkide Tartışılmaması Gereken 5 Konu - Sözümoki

İlişkide Tartışılmaması Gereken 5 Konu

Aşkın güzel günleri sular gibi akıp gider. Zor zamanlarda ise geriye tartışmalar ve kavgalar kalır. Bu zor zamanlardan sağ salim çıkmak için tartışma dozunu iyi ayarlamak gerekir. Aksi takdirde geri dönülemez bir yola girilebilir ve ilişki büyük hasar alır. Tartışmanın dozunu ayarlamak kadar, belli konuları tartışmaya açmamak da önemlidir. Çünkü bu hassas ve kritik mevzular kadın-erkek ilişkilerini zedeleyici unsurlar barındırır. Peki onlar neler? İşte ilişkide tartışılmaması gereken 5 konu...

- İlişkide yönetici taraf... Bunu tartışmaya açmak bir hakimiyet algısına yol açıyor. Dolayısıyla her iki tarafta da kırılmalar yaşanıyor. Bir ilişki yaşamak tatile çıkmaktan ya da eve birkaç mobilya seçmekten daha fazlasıdır. Çünkü sürekli ve düzenli olarak biriyle aynı hayatı paylaşmak demektir. Bu yüzden tüm seçimlerde eşit davranmak değer taşır. Dominant taraf olsanız bile bunu törpülemeye çalışmalısınız. Konuyu tartışmadan sakince masaya yatırarak çözmelisiniz.

- Eski ilişkiler... Belki de en yıpratıcı olan kavga konusudur. Tartışmanıza geçmişi dahil etmeyin. Mevcut ilişkinize zarar vermekten başka hiçbir şeye yaramaz. Eski sevgililerle yaşanan romantik deneyimlerinizi tartışmanın dışında tutun ve geçmişi geçmişte bırakın.
- İnanç ve siyaset... Bu konuları da bırakın başkaları tartışsın. Siz ilişkinizin heyecanını ve mutluluğunu yaşayın. Tartışmanızda bu tür bıçak sırtı konulara girmeyin. Sadece eşinizle değil kimle olursa olsun bu konuları tartışmak incitici ve yaralayıcı sonuçlar doğurabilir.
- Hobiler... Ortak zevkleriniz elbette olmalı. Fakat aynı kişi de değilsiniz. Eşli aktivitelerin dışında kalan hobileri eleştirmeyin. Her insanın farklı arayışları olabilir. Buna saygı gösterin.
- Aile üyeleri... Mutlaka birbirinizin ailesinde anlaşamadığınız üyeler olacaktır. Fakat onları rencide edici sözleri arkalarından bile olsa söylememelisiniz. Bu çok keskin bir kavganın fitilini ateşler ve dönülemez kırgınlıklara sebep olur.

#ilişki #sevgi #manita #duygular #tecrubeler #konular #diyaloglar #ilişkiyolları #ilişkininönemi #blog #blogger #yazar #kitap #eskiilişkiler #tartışmalar #inanc #sevgi

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Masaüstü bilgisayar mı? Laptop mu? Neden?