Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
Dilan Orbay Altın Destekçi
20 Eylül 2018, Perşembe 11:41 · 444 Okunma
İlişkinin Samimiyeti Nasıl Ölçülebilir - Sözümoki

İlişkinin Samimiyeti Nasıl Ölçülebilir

Aşka başlanan günlerin etkisi insanın bedenine hızlıca yayılır. İlişki zamanla gelişir ve iki kişi bir bütün halini almaya başlar. İlişkinin samimiyeti ise hemen hemen her zaman sorgulanır. Oysa ki temelinde güven olan ilişkiler sorguya yer bırakmaksızın huzur doludur. Yine de ilişkinizin samimiyetiyle alakalı şüpheleriniz varsa kendinize belli başlı sorular sorabilirsiniz. Peki ilişkinin samimiyeti nasıl ölçülür. İşte doğru sorular...

- Kimseyle paylaşmadığınız sorunları ve sırları onunla paylaşıyor musunuz? Bu durum sandığınızdan çok daha önemli bir kriter. Çünkü güvenin temelinde paylaşım vardır. Onunla paylaştığınız her şey ilişkinizin samimiyetini bir adım daha güçlendirir.

- Ona bir sağlık sorununuzu anlattığınızda sizi can kulağıyla dinliyor mu? İşte kritik aşamalardan biri... Kafanızı dağıtmak için çabalıyor olabilir. Pür dikkat dinleyerek çözüm arayabilir. İlgi göstermenin yüzlerce yolu mevcut. Fakat konuyu kapatıyorsa ya da geçiştirip daha sonra bahsini bile açmıyorsa samimiyetle ilgili sorunlar olabilir.

- Özel etkinliklere birlikte katılıyor musunuz? Bu bir yakınınızın düğünü de olabilir, arkadaşlar arasında geçen bir eğlence de. Mühim olan gittiğiniz önemli yerlerde birbirinize eşlik etmeniz. Davet için teşekkür edip bahaneler sıralıyorsa bu noktada şüpheleriniz haklı olabilir. Samimiyetin özünde birlikte zaman geçirme algısı saklıdır.

- Size sırlarını veriyor mu? Her ince detayı paylaşmak zorunda değil elbette. Ama özellikle geçmişiyle alakalı kritik noktalardan bahsediyor mu? Sizi kendisine yakın görüp yaralarını açıyor mu? Bir şey sorduğunuzda konuyu kapatmak yerine, merak ettiğiniz noktaları aydınlatıyorsa bu samimiyet açısından olumlu bir durum.

- Utanç verici anlar yaşadınız mı? Korkunç gençlik fotoğrafları, komik videolarınız, yanındayken ayağınızın takılması ve düşmeniz... Pek çok utanç verici şey yaşanabilir. Önemli olan birlikte bunları nasıl karşıladığınız olaca


#aşk #sevgi #askölçer #mutluluk #huzur #heyecan #korku #şüphe #saglık #utanc #detay #asktemeli

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Polisi mi daha çok seviyorsun Askeri mi? Neden?