Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
11 Mayıs 2018, Cuma 21:25 · 274 Okunma
İlişkinizi Baştan Yaratmanın Sırları - Sözümoki

İlişkinizi Baştan Yaratmanın Sırları

Hayat aşık olunca güzel. Çünkü aşk para, ev, fikir ve benzer pek çok sorunu görünmez kılıyor. Peki ya ilişkiniz bozulursa? İşte bu bütün dengeleri temelinden sarsıyor. Tabii ilişkinizi baştan yaratmanın sırlarını bildiğiniz sürece her şey daha eğlenceli. Elbette her ilişkide problemler yaşanır. Çözüm alanında başarılı olan çiftler ise aşklarını huzur içinde devam ettirir ama nasıl?

- İletişimin gücünü anımsayın... Birlikte yaşıyorsanız tüm iletişimi kaybetmenize gerek yok demektir. Bazen cep telefonlarınızı titreşime alın ya da ev telefonunuza telesekreter yanıt versin. Siz kendinizi sadece partnerinizle geçireceğiniz zamana adayın.

- Parayı sorun etmeyin... Finansal durumunuz hakkında dürüst olmanız çok önemli. İşler iyiye gittiği gibi kötüye de sürüklenebilir. İnsanların yaşam tarzı aniden değişebilir. Para meselesine bir savaş gibi yaklaşmayın. Bir taraf tasarrufu severken diğer taraf harcamaktan hoşlanabilir. Borçlarınızı ve gelirlerinizi masaya yatırarak neler yapabileceğinizi konuşun.

- Ev işlerini paylaşın... Organize olmak ilişkinin temel dinamiğidir. Sadece dışarda değil içerde de hayatı paylaşın. Ev işlerini bir kağıda listeleyin ve işleri bölüşün. Başka çözümler varsa onları da deneyin. Biri çamaşırları hallederken diğer kişi bahçe işlerini çözebilir. Adil ve yaratıcı olduğunuz sürece istediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

- Fikir ayrılıklarını avantaja çevirin... Birbirinizi çok sevseniz bile aynı kişi değilsiniz. Fikir ayrılıklarına düşmeniz gayet normal. Bunu bir yarış hâline getirmeyin. Haklılık çabasına girmek asıl iletişimi kaçırmanıza neden olur. Yeri geldiğinde özür dilemeyi bilin. Suçlamak yerine sorular sormayı deneyin. Zor olduğu kesin ama kendinize de ona da bir şans verin.

- Dakik olun... Tutarlı olunması herkesin hoşuna gider. Beyaz bile olsa yalanlardan kaçının. Arayacağınızı söylediğinizde arayın. Onu çok fazla bekletmeyin. Düzenli ve dengeli olduğunuz sürece ilişkiniz ilk günkü ihtişamını koruyacak.

#aşk #sevgi #ilişki #mutluluğunsırları #mutluluğunformülü #pratikbilgiler

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
Hikaye (Günün Hikayesi)
Anıtkabir ziyareti yaptın mı, neler hissettin?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →