Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
14 Ağustos 2019, Çarşamba 15:24 · 335 Okunma
İMKANSIZ NEDİR? VAR MIDIR? - Sözümoki

İMKANSIZ NEDİR? VAR MIDIR?


Yine instagram hesabımdan çokça aldığım dm var başlıktaki arkadaş ile ilgili. Yahu psikolog ya da yaşam koçu değilim, 19 yaşında gözlem üzerine yaşamını sürdüren gördüğünü, hissettiğini yazan biri olarak benden alınan cevaplar sizi tatmin ediyor mu ben bile bilemiyorum. Ama yine de bu konuları kendimce yanıtlamak bile güzel geliyor açıkçası.

İmkansız denen kelime var mıdır? Önce bundan başlayalım. İmkansızlar vardır. Ancak imkansızlıklar giderilmeyecek bir durum asla değillerdir. İnsanın uyuşukluğu yer yer dile gelir söylediği söz de imkansız olur. Yapacağınız planlar, programladığınız işler kısaca enerjiniz yeterli değilse yapmayı düşündüğünüz her şey imkansızdır. Bu devri baz aldığımız da da imkansızlıklar bir hayli fazla, bırakın bir şeyler yapmayı, sevdiklerimize sevdiğimizi söyleyebilecek enerjimiz yok.... Var ama yok.... Uyumaya tamamıyla hayır demeye kuruluyuz. "Günümüz toplumu hayır kurumu değiller ama hayır demeye kurulu canlılar artık"

Yarınının bile belli olmadığı bu dünyada senden sonrakiler için hatta senden sonrakileri geçtim kendin için, yaşamın için, Allah'ın sana emanet ettiği bu kıymetli ömrün için neler yaptın? İmkansız kelimesinden önce bunu sorgulamak gerekiyor. İnsan imkansızı aşabilir ancak insan insan olabilir mi? Tanım olarak insanız ama yaşanış şekli bakımından insanlıktan da bir o kadar uzağız. İmkansız dendiğinde aklıma Graham Bell gelir Einstein, Nicola Tesla, Hezarfen Ahmet Çelebi gelir. Onlar kendilerindeki enerjiyi düşündükleri işler için kullanmaları sayesinde kuşaktan kuşağa kulaklarımıza gelmekteler. İmkansızlık bir olumsuzluk değil bir ömür kuşaktan kuşağa dillerde, kulaklarda olmak için en büyük reklamın fırsatıdır.

Sevgiler... /daha çok soru için sözümoki mesaj bölümünden, İnstagram @tugracknn adresinden iletebilir, her konu hakkında münazara yapabiliriz. Esen kalın.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
Yazarın diğer paylaşımları;
En kötü internet alışveriş deneyimin nasıldı?