Giriş yap! Hesap oluştur!
Nedir?
Ara
Şifreni mi unuttun?
İNKAR=İNSAN İnsan inkar eden bir canlı artık. Bu devirde d - Sözümoki
02 Ekim 2019, Çarşamba 13:22 · 444 Okunma

İNKAR=İNSAN

İnsan inkar eden bir canlı artık. Bu devirde doğru dediğimiz kavram kişiden kişiye göre değişip duruyor. 2+2= sorusu kimine göre 4 kimine göre 5 olabiliyor. Çünkü insanlar olana değil, kendisinin olması istediğine inanıyorlar. Kabul etmek yok.. Lüksümüze düşkünüz. İnsan kendisi ile ön plana çıkamayınca çareyi aksesuarlarda, kola takılan saatde, boyundaki kolyede aramaya başladı.

5 para etmeyecek karakterlerin değerini arttırmak için pahalı ürünlerle kuşandı insan. Sonuç yine sıfır ama bunu insanlara anlat anlatabilirsen. Ne güzel söylemiş atalarımız "Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir" Dış görünüşünü, kıyafetini, pahalı aksesuarlarını değiştiren, geliştiren, cebindeki telefonun modelini her sene yükselten insan kendi modelini yükseltemedi ne yazık ki... Milyon dolarlık eşyaların, aletlerin içerisinde ucuzluğuyla trajıkomik bir görüntü çizip durdular hep.

Öyle ki sevip kavuşamadığımız insanı kötülemek, çalışıp gücümüzün yetmediği telefona çöp bir telefondu demek, gideceği restaurant pahalı diye kazıkçı yer demek, başaramadığı olay için ben zaten istemiyordum demek. Her şeyden vazgeçip de kendini yersiz ve gereksiz yüceltmeden vazgeçememek. Ne tür bir hastalık bilmiyorum. Ama bunu okuyan kişinin de iki eli iki bacağı ve bir beyni var. Aynı şekil de bu yazıyı yazan kişi yani ben de aynı şeylere sahibim. Hayata baktığınız pencereyi ya değiştirin ya da temizleyin... Kirler sizi bir çeşit tedavisi mümkün olmayan mikroba dönüştürüyor....

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
1 kişi beğendi ·
  • Yunus Baker
    Yunus Baker Boğuyor Kardeş Ama İslama İslamullah Demek Daha Güzel
    02 Ekim 2019, Çarşamba 16:17
Yazarın diğer paylaşımları;
Sözümoki Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Kovid aşısı bulundu diyelim, aşıyı olur musun?