Giriş yap! Hesap oluştur!
Ara
Şifreni mi unuttun?
13 Şubat 2018, Salı 09:33 · 249 Okunma
İnsan DNAsı Tehdit Altında! - Sözümoki

İnsan DNA'sı Tehdit Altında!

Tıpkı tarımsal ürünlerde ve diğer canlı yaşamında olduğu gibi insan DNA’sı da tehdit altında. Belki aranızda neden böyle bir tehlike olsun? Diyenler çıkabilir. Aslında bu sorunun yanıtını doğal canlı yaşamı gayet iyi veriyor ve dikkatli bir bakışla bizim için ne kadar önemli uyarılar taşıdığını görmemiz mümkün.

Basit bir mantık ve ele alındığında bile kolayca anlaşılabilecek olan doğa olayları bir bakıma insanlık için gelecekte yaşanacak değişimlerin sinyallerini şimdiden veriyor. Hormonlu ve GDO'lu yani genetiği ile oynanmış gıdalar ağır kimyasallar ile birleştiğinde insan DNA’sı üzerinde müthiş olumsuz tahribatlar yapıyor. Bunun anlamı insanlığı gelecekte prematüre bir toplum bekliyor. Daha anne karnındayken genetiği ile oynanmış gıdaların varlığıyla genetik yapısında bozulmalar yaşanan insanlık yüksek dozajda kimyasallarla farklı noktalardan sürekli olarak saldırı altında.

Şeklen Bozulmalarla Sınırlı Değil

Bu kirliliğin bir sonucu olarak belki çok yaygın şekil bozuklukları henüz yaşanmıyor. Ancak özellikle virüs hastalıklarına karşı son derece dirençsiz ve çok çabuk rahatsızlanabilen bir nesil daha şimdiden hastanelerin acil servislerini dolduruyor. Bazı canlı türlerinin uzun yıllar önce zaten nesli tükendi ve nesli tükenen hayvanların birçoğu içinde bulunduğumuz son yüzyılda gezegenimize veda ettiler.

Aslında bu canlılar binlerce yıllık varlıklarını çok basit bir prensibe dayandırıyorlardı.
Hayatta kalmalarının tek sebebi güçlü bir bünyeye sahip olmalarıydı. Fakat biz insanoğlu olarak bu canlıların yaşadıkları bölgeleri işgal etmekle kalmadık toprağı, suyu ve havayı kirlettik. Nesli tükenen veya tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan hayvanlar ve diğer canlılar bizim düşüncesizliklerimizi hayatlarıyla ödediler. Tabi her şeyin bir bedeli vardır ve kendisine hiç bir şey olmayacağını düşünen insanoğlu yavaş yavaş tıpkı nesillerini tükettiği canlılar gibi kendi sonunu da hızlı bir şekilde hazırlıyor.

Ömür Uzuyor Fakat Yaşam Kalitesi Düşüyor

İstatistiklere göre bir yandan insan nüfusu artarken diğer yandan
Ortalama insan yaşam süresinde önemli bir artışlar söz konusu. Fakat işin kaçırdığımız kötü tarafı şurada. Evet, insan ömrü uzuyor, fakat uzayan ömür sağlıklı ve kaliteli yaşanmıyor. Tıbben yaşıyoruz ama bin bir çeşit hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Sonuç itibariyle evet yaşıyoruz, fakat çeşitli ızdıraplarla dolu, hastalıklı ve sorunlu bir yaşam. Güzel ve sağlıklı bir hayat dileğiyle.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Yazarın diğer paylaşımları;
İlişkide kıskançlığın boyutu ne olmalı?
Sözümoki © 2019 - V.8
Destekçilerimiz →